Bonus w Twoim projekcie, to coś więcej niż utwór czy plik. To coś naprawdę specjalnego, o często niewymiernej dla fanów wartości. Może nim być np płyta lub książka z autografem autora, odręcznie narysowany przez twórcę szkic, czy obietnica wysłania ekskluzywnych podziękowań za wsparcie projektu na video lub w zdjęciach. Nawet możliwość osobistego spotkania z Twórcą. Właściwie brak tu ograniczeń – decyduje jedynie wyobraźnia twórcy. Bonusami mogą być także gadżety bardziej lub mniej ściśle powiązane z Twoim projektem – jak na przykład t-shirty, czapeczki, pendrive itp. Twórca nadaje bonusowi cenę podobnie jak utworowi, ale w tym przypadku nie ma górnej granicy cenowej. Dzięki temu zakup bonusa może stanowić istotną część całej kwoty MegaTotal. Oto jak dodać bonus:

1. Na stronie swego projektu wybierz przycisk Dodaj utwór/bonus.


2. W oknie edycji utworu/bonusa zaznacz opcję Bonus, podaj jak najbardziej zwięzłą i precyzyjną nazwę bonusa, a także dodaj jego szczegółowy opis.


3. Ustal cenę bonusa, dodaj obrazek, który najlepiej go zwizualizuje, koniecznie wpisz jaką ilość posiadanych bonusów możesz zaoferować, otaguj bonus i zapisz.


4. Po dodaniu bonusa, podobnie jak nowy plik lub utwór należy zgłosić do moderacji. O tym opowiadamy szczegółowo na tej stronie w punktach 2.-4.

Warto wiedzieć że:

- Za dostarczenie bonusów odpowiada Twórca. O zakupie bonusa zarówno Twórca jak i kupujący zostają powiadomieni w specjalnych powiadomieniach wysyłanych przez system na ich skrzynki pocztowe, co ma na celu szybki kontakt i ustalenie szczegółów.

- Podobnie jak w przypadku utworów (plików) przy zakupie Bonusa połowa wpłaconych za niego MegaCentów wędruje na konta dotychczasowych fanów (udziałowców) projektu. Należy o tym pamiętać ustalając cenę bonusa.

- W przypadku nie uzyskania MegaTotala w określonym czasie wszystkie wpłacone na konto Twórcy MegaCenty zostają zwrócone fanom, także za zakup Bonusów. Warto zatem w przypadku bardziej wartościowych bonusów zastrzec, że zostaną one dostarczone dopiero po uzyskaniu zamierzonej puli MegaTotal.