1. To bardzo ważny krok, który pomoże Ci zebrać dokładnie tyle MegaCentów ile potrzebujesz, a może nawet więcej. Zakładamy, że wiesz ile złotych wydasz na wszystkie usługi związane z realizacją Twego projektu, bo to raczej niezbędne. Uwaga! Pamiętaj, że w wypadku uzyskania MegaTotal, każdy MegaCent zostanie przeliczony w stosunku 1MC = 0,04 zł (4 grosze) brutto, musisz jednak pamiętać o obowiązujących w Polsce podatkach, które sumiennie płacimy. Teraz wystarczy Panelu edycji w zakładce Parametry powprowadzać poszczególne pozycje. Zaczynasz zatem od przycisku “dodaj“.


2. Zakładamy że Twój projekt jest muzyczny, a środki będą Ci potrzebne na nagranie muzyki i wytłoczenie jej na określonym nośniku. Dodajesz zatem pierwszą pozycję – w tym wypadku “nagrania”. Pamiętaj, że jeśli Twój projekt jest w innej kategorii możesz skonfigurować własną pozycję budżetu wybierając z paska “własna propozycja kosztu“. Każdą pozycję zapisujesz.


3. Przy ustalaniu kwot MegaCenty zostają przeliczone automatycznie na złotówki w stosunku 1MC = 0,04 zł (brutto).


4. Po dodaniu wszystkich pozycji zapisz budżet projektu. Minimalna suma budżetu w projekcie nie może być niższa niż 75000 MC. Pamiętaj, że czas jakim dysponujesz na zebranie puli jest ograniczony i zależy od całkowitej sumy budżetu. Zasada jest prosta: Każde kolejne rozpoczęte 25000 MC (w przeliczeniu 1000 zł) powiększa limit czasowy o miesiąc. Minimalny termin to zatem 3 miesiące (dla 75000 MC). Jeśli zbierasz 125000MC dostaniesz na to 5 miesięcy i.t.d.


Warto pamiętać że:

- Jeśli MegaTotal nie zostanie zebrany w określonym czasie następuje wyzerowanie i zwrot MegaCentów z konta projektu do użytkowników którzy go wsparli!

- Jednak jeśli Twój limit czasowy dobiega końca, a suma wciąż nie jest zebrana, to fani, którzy wsparli Twój projekt mogą dać Ci dodatkową szansę! W specjalnym Referendum głosują za tym czy otrzymasz dodatkowy czas czy też nie.

- Jeśli uda Ci się zebrać MegaTotal przed czasem projekt wcale się nie zakończy! Możesz wykorzystać w pełni limit czasowy i zbierać dodatkową sumę! Możesz także samemu zakończyć projekt, jeśli zależy Ci na szybkim przekazaniu nagrody.