Skończył się nam drugi, jakże pracowity kwartał roku 2010. Na forum prezentujemy wyniki sprzedaży płyt, ale suche liczby to nie wszystko.  Oto w telegraficznym skrócie relacje wydanych przez MegaTotal.pl Artystów o tym, co wydarzyło się przez ten czas.

6 Trainers

Przełom kilku ostatnich miesięcy był dla 6 Trainers bardzo ważny. Zaraz po trasie koncertowej, która miała miejsce w lutym, marcu i kwietniu, graliśmy parę ważnych koncertów takich jak: Bielskie Juwenalia, występ w tyskim LO4, także wiele festiwali jak: Faza 2010, Góra Rocka, Jura Rock, Out Of Sight, eliminacje Chatstok Festiwal w którym przeszliśmy 2 etapy i zagraliśmy na samym festiwalu z wieloma innymi znakomitymi zespołami. Szykowaliśmy się przez wakacje na nagranie 4 utworów w studio, ale niestety pod koniec czerwca zostaliśmy okradzeni z praktycznie całego naszego sprzętu muzycznego, więc studio musi poczekać, a tymczasem teraz czeka nas wyścig i walka ze złodziejami.

Trampek

=======================================

Asspirine

Pomimo pozornej ciszy Asspirine nadal działa. Aktualnie jest to głównie “krecia robota” polegająca na tworzeniu nowego materiału i zgrywaniu się z nowym wokalistą Arturem “Pałą” Pełszykiem. Artur dołączył do zespołu po tym jak na przełomie marca i kwietnia nasze szeregi opuścił Sebastian. Z każdą kolejną próbą wygląda to wszystko coraz lepiej i już na jesieni efekty naszej pracy będziemy mogli Wam zaprezentować w naszej ulubionej postaci czyli na koncertach. Nie wykluczamy też, że jakiś nowy utwór pojawi się na MT ale na razie ćśśś…
Życzymy wszystkim megatotaludziskom udanych wakacji i mamy nadzieję zobaczyć Was pod sceną niebawem.

Pozdrawiam

Maciek z ekipą Asspirine

=======================================

Club Obsession

Przez ostatnie miesiące wszystkie swoje myśli skupiłem wokół krążka projektu Kulcken, który ma powstać przy w współpracy z
MegaTotal.pl. Paulina miała głowę zaprzątniętą egzaminami końcowymi na studiach, które z powodzeniem wysoko zdała i zasłużenie teraz wypoczywa.

Mariusz

=======================================

Coffee Break

Zostały ukończone prace nad DVD koncertowym “COFFEE BREAK Live in Firlej”.

Reakcja publiczności podczas koncertów oraz ogrom maili, które dostaliśmy z zapytaniem o jeden z naszych nowszych utworów o tytule “People”, spowodowały, że za trzy tygodnie rozpoczynają się zdjęcia do teledysku.

W zespole zmienił się gitarzysta. Obecnie w “kawowe szeregi” wstąpił Michał Pawliszewski.

Pozdrawiam
Tomasz Basel

=======================================

Gra Pozorów

Gra Pozorów w ostatnim czasie skupia się głównie na tworzeniu nowych utworów w rozszerzonym o klawisz instrumentarium. Publiczność miała okazję posłuchać świeżego materiału podczas kilku późnozimowych i wiosennych koncertów w Warszawie i w Siedlcach. Piosenki są ciągle w beatowo-zadziornym klimacie Gry Pozorów a linia klawisza wygładza je od środka i nadaje większej melodyjności, co doskonale wpływa na odbiór kawałków.

Podsumowaniem nowego rozdziału w historii zespołu był występ na tegorocznej edycji festiwalu Open’er w Gdyni. Zespół otworzył ostatni dzień festiwalu i zgromadził pod Young Talents Stage ponad 200 osób, które żywo reagowały na dźwięki płynące ze sceny. Wedle opinii festiwalowiczów był to jeden z najbardziej energetycznych koncertów na scenie młodych talentów w tym roku.

W najbliższym czasie członkowie zespołu planują kompletować materiał, który chcieliby umieścić na debiutanckiej płycie, której zapowiedzią był singiel wydany przez MegaTotal.

Michał

=======================================

iNNi

Od ukazania się pod koniec ubiegłego roku trzeciej płyty iNNych, w zespole dojrzewała decyzja o rozwiązaniu. Ostatecznie jednak muzycy pokonali wewnętrzny kryzys, choć nie obyło się bez zmian personalnych. W marcu br. dotychczasowego klawiszowca i współkompozytora wielu iNNych piosenek Tomasza Skrzypca, zastąpił Tomasz Herbrich, lider młodej industrialnej formacji Projekt LR (wkrótce ukaże się ich debiutancki album). Warto przypomnieć, że to już trzeci Tomek występujący w choszczeńskiej grupie. Pierwszym był Tomasz Lewandowski, który grał potem w Depresjonistach Zbigniewa Krzywańskiego (Republika), a obecnie prowadzi swój zespół Satojale i współorganizuje Szczecińskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej.
Pierwszy koncert iNNych w nowym składzie odbył się w czerwcu, a kolejne zapowiadane są po wakacjach.

Fot. Dominika Żuchowska. od lewej: Tomasz Herbrich, Artur Szuba, Marek Pokorniecki, Darek Kamiński, Kamil Żuchowski

Fot. Dominika Żuchowska. od lewej: Tomasz Herbrich, Artur Szuba, Marek Pokorniecki, Darek Kamiński, Kamil Żuchowski

Tomasz Herbrich znalazł się w iNNych za sprawą współpracy z Arturem Szubą, z którym zainicjowali w Warszawie zakręcony muzyczno-poetycki twór pod nazwą Szepty i Krzyki. Efektów ich wspólnej pracy można posłuchać poniżej:

=======================================

Instytut

Jeżeli chodzi o nas to przez ostatnie 3 miesiące głównie siedzieliśmy nad aranżacjami piosenek, rezygnując tym samym z koncertów. Po kilku miesiącach eliminacji dostaliśmy się do koncertu finałowego Muzycznej Bitwy Polskiego Radia Wrocław, gdzie zajęliśmy II miejsce. Dostaliśmy się również na przesłuchania do OFF Festiwalu, jednak z przyczyn związanych z terminami musieliśmy zrezygnować;/

Jesteśmy w trakcie ustalania terminów w studiach. Czas wakacyjny jest mocno oblegany, ale w sierpniu na pewno dokonamy ostatecznego wyboru o czym też niezwłocznie Was poinformujemy.

Instytut

=======================================

Kameesh

Ostatnio nie narzekamy na brak zajęć. Koncert goni koncert ;-) Pierwszy odbył się we wrocławskim klubie “łykend”. Publiczność dopisała, impreza była świetna, były autografy, byli fani no i sprzedaliśmy też trochę płyt :)
Kolejne trzy koncerty są zamknięte, nie mamy więc możliwości gościć na nich fanów i inwestorów, ale serdecznie zapraszamy na nasz występ na Polach Marsowych/Stadion Olimpijski we Wrocławiu już 24 lipca.

Pozdrawiam
Kamil Drelichowski

=======================================

Killing Silence

W ostatnim kwartale najciekawszym wydarzeniem w życiu KS było nawiązanie współpracy z firmą Wrigley przy promocji Międzynarodowego Dnia Zbliżenia.

Napisaliśmy utwór, który bezpośrednio miał się z tym wydarzeniem kojarzyć. Po raz kolejny mieliśmy szansę zmierzyć się z czymś nowym. Budżet przedsięwzięcia pozwolił nam na wybór dobrego studia nagraniowego. Praca nad utworem w nowym miejscu i z kompletnie nowymi ludźmi nie dość, że daje sporą motywację, to jest także nowym doświadczeniem i lepiej pozwala wyrobić sobie własny pogląd na pewne sprawy muzyczno-produkcyjno-rynkowo-marketingowe ;).

Wszystko skonczyło się koncertem w warszawskim klubie Sen Pszczoły. Niebawem postaramy się zamieścić zdjęcia z tego wydarzenia. Wrigley przygotowuje też materiał promocyjny, będący swego rodzaju teledyskiem do utworu Nadszedł Czas.

Utwór ten został również pozytywnie przyjęty przez społeczność Megatotal.pl, co bardzo nas cieszy. Obecnie, w wakacyjnej przerwie, szlifujemy nowy material, a niebawem wchodzimy do studia i nagrywamy utwór, który zostanie dodany do naszego obecnego albumu na Megatotal.pl. Stay tuned :>

pozdrawiam
Rafał T.

=======================================

Korozja

Najważniejszy koncert jaki zagraliśmy w tym czasie to występ na żywo na antenie Polskiego Radia PiK 18.06.2010. Poza tym skupiliśmy się nad pracą przy teledysku i nowym materiale muzycznym.

Pozdrawiam!
Kordian Borowczyk

=======================================

NeLL

Zakończyliśmy właśnie trasę i mamy krótką przerwę. Od premiery zagraliśmy ok 30 koncertów w całej Polsce, między innymi z Heyem. Ostatni koncert trasy to nasz alter program czyli muzyka do “Nibelungów” Fritza Langa.

Z nowości: nasza muzyka zostanie wykorzystana w filmie poświęconym Piotrze Naliwajce, który będzie prezentowany na wystawie jego obrazów w Oberhausen.

Płyta sprzedaje się elegancko :)

Na początku sierpnia zaczynamy pracę nad nowym materiałem i naprawdę sie nie możemy tego doczekać. Pierwsze szkice brzmią naprawdę ciekawie. Na razie w tym temacie sza!

Bartek

=======================================

NuSoulCity

Ostatnio poświęciliśmy się całkowicie pracy nad drugą płytą. Co do informacji z ostatnich 3 miesięcy to siedzimy głównie w studio, przygotowujemy nowy materiał muzyczny oraz materiał do jesiennego koncertu promującego płytę.

Jesteśmy w trakcie ustaleń z tłocznią. Przygotowujemy też nowe layouty naszych stron w necie.

Olga

=======================================

Phonebox

Z przykrością informujemy, że zespól Phonebox już nie istnieje :(

=======================================

Rabastabarbar

Koniec czerwca i początek lipca to był okres daleko-wyjazdowych i świetnie przyjętych koncertów: 19 czerwca w Boguszowie-Gorcach świętowaliśmy Noc Świętojańską, 26 czerwca graliśmy w Koszalinie na antynarkotykowej imprezie (przy okazji skoczyliśmy nad morze, patrz fotki na facebooku), natomiast 3 lipca pojechaliśmy aż na Mazury zagrać na dniach Mrągowa. Obecnie odpoczywamy od grania koncertów, za to pilnie szlifujemy nowe piosenki i je nagrywamy. Mniej więcej w połowie sierpnia dodamy do albumu Setki Słów nasz świeży materiał. Jesteśmy też w trakcie dopinania szczegółów jesiennych koncertów. No i niezmiennie zbieramy fundusze na pierwszy prawdziwy album – mamy już niemal cały premierowy materiał, dobrze przyjmowany na koncertach!
Z nie-muzycznych wieści – niebawem (już naprawdę blisko..) ruszy nowa strona internetowa (Rabasta 2.0 a co!), przy okazji będzie nowe logo które bardzo chcielibyśmy umieścić na koszulkach. Są chętni by je nosić? :)

Baro

=======================================

Rafał Socha

Córeczka mi się urodziła :)

Rafał

=======================================

Riker

Od kilku dobrych tygodni przygotowuję materiał na trasę koncertową, chociaż upierać się będę przy stwierdzeniu ” pokazową ”. Dokładnych terminów i lokalizacji nie ujawnię dopóki nie będzie wszystko dograne na 100%. Od dłuższego czasu zajmuje się pertraktowaniem z rozgłośniami radiowymi, wiadomo, moja twórczość nie jest stricte komercyjna ( nie znoszę tego określenia ) więc trzeba było dobrze pokopać żeby coś wykopać.

Przygotowuję również kampanię reklamową, oczywiście we współpracy z odpowiednimi ludźmi. Szczegółów niestety Wam nie zdradzę. Nie potrafię określić kiedy to nastąpi ale mam zamiar wejść na rynek z impetem bo jak coś się robi to albo trzeba to zrobić dobrze albo się wycofać.

Cały czas komponuję utwory na Polar Eclipse z ogromną pieczołowitością, no ale to potem, w końcu najpierw Nic znikąd musi trafić wszędzie gdzie tylko to jest możliwe. Ze swojej strony obiecuję, że dokładam i będę dokładał wszelkich starań aby tak się stało:)

Riker

=======================================

Samokhin Band

W ciągu ostatnich 3 miesięcy zagraliśmy kilkanaście koncertów. M.in. 15 maja wystąpiliśmy w Berlinie w ramach Polnische Kultur Saison. 15 czerwca SB zagrał koncert inaugurujący Polsko-Niemiecki Festiwal Teatralny we Frankfurcie nad Odrą UNITHEA. Zagraliśmy też na gali Miss Polonia.

We współpracy z Polską Akcją Humanitarną, zespół przeznaczył dochód ze sprzedaży swoich płyt i koszulek sprzedanych podczas koncertów, na pomoc powodzianom. Problem powodzi dotknął kontrabasistę zespołu, którego rodzina walczy ze skutkami “wielkiej wody”. Ten fakt jeszcze  bardziej skłonił zespół do zaangażowania się w pomoc ludziom walczącym z wodnym żywiołem.
Decyzja była natychmiastowa. Akcja będzie kontynuowana podczas następnych naszych koncertów.

Pavel

Samokhin Band podczas dni Turku

Samokhin Band podczas dni Turku

=======================================

Shadowmore

W ostatnim czasie zagralismy jako jeden z supportów zespołu COMA w trakcie Dni Księstwa Brzeskiego 02.05.2010, zostalismy wyróżnieni za liryczną i muzyczną interpretację wiersza Z. Herberta pt. “Kapłan” na XVII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu (w jury min.Paweł Kukiz).
28 sierpnia organizujemy w Brzegu “Brzeg Metal Fest 2010“, na którym będziemy headlinerem.

Shadowmore podczas Dni Księstwa Brzeskiego

Shadowmore podczas Dni Księstwa Brzeskiego

=======================================

Skowyt

Pod koniec sierpnia wchodzimy do studia aby nagrać debiutancki album :)

Podczas warszawskich juwenaliów wystąpiliśmy przed Muńkiem.

Skowyt podczas warszawskich juwenaliów. foto artelka.com

Skowyt podczas warszawskich juwenaliów. foto artelka.com

TV Owsiak zrobiła z nami wywiad.

Janek

=======================================

Snakegarden

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się do Rock May Festival 2010. Jako jedyny zespół, który zdobył MegaTotal!. To był jeden z pierwszych koncertów “nowej ery” SNAKEGARDEN w nowym składzie.

Sławek

=======================================

Syndikad

W dniu 23 maja na antenie Radia Rzeszów w ramach audycji “Radio Rzeszów Koncertowo”, miała miejsce retransmisja koncertu jaki daliśmy 11 marca 2010r. w Sali Koncertowej Radia Rzeszów. Z kolei w czerwcu mieliśmy przyjemność wystąpić na pikniku rockowym w Brzozowie, skąd pochodzi poniższa fota. W międzyczasie skład zespołu powiększył się o Managera – Grześka Mazura, którym będzie z nami współpracował nie tylko na polu managament’u, ale pojawi się również gościnnie w paru numerach na akordeonie ! Ponadto przygotowujemy się do nagrania dwóch kawałków w studio – mamy zamiar zapisać na trwałe nasze najnowsze numery – “Obostrzona” i “Już wiem”.

Pozdrawiam
Piotr Świstak

SynDikad na pikniku rockowym w Brzozowie

SynDikad na pikniku rockowym w Brzozowie. Źródło: http://brzozow.org.pl.

=======================================

Syndrom Kreta

Ostatnie miesiące były dla Kretów pracowite. Po pierwsze pojawił się nowy kret – Junior. Junior gra na klawiszach. Dzięki niemu w kreciej muzyce mogą zaistnieć nowe dźwięki i w ten sposób nasza muzyka staje się bogatsza. Ale żeby nikt nie myślał – cały czas jest skocznie i z przytupem.

Syndrom Kreta z managerką i Juniorem

Syndrom Kreta z managerką i Juniorem

Zagraliśmy też kilka dużych koncertów. W Krakowie wystąpiliśmy na głównym koncercie Juwenaliów z liverpoolskim Apollo 440, Dżemem i Kukizem. Niesamowite przeżycie. Scena jak wieżowiec a miejsca na niej tyle że trzeba było się szukać. Nie ukrywajmy – nie graliśmy jako gwiazda lecz otwieraliśmy koncert, ale z tego co słyszeliśmy od ludzi, było fajnie.

Zagraliśmy też w naszej rodzimej Wesołej koncert z Oddziałem Zamkniętym i Big Cycem. Jako lokalsi mieliśmy własną publikę, która nas owacyjnie przyjęła.

Syndrom Kreta w Wesołej

Syndrom Kreta w Wesołej

Z wydarzeń pozakoncertowych zaczęliśmy zbierać na następną MegaTotalną płytkę (I Ty masz szanse zostać szympansem). Idzie to dużo wolniej bo i mniej czasu mamy na promowanie się na MT ale już 98 osób w nas zainwestowało i mamy 1650 zł. Kawałki na płytę robimy (tytułowy będzie hitem) a tym razem będzie to longplay. A poza tym promujemy krecią muzykę na listach przebojów. Jesteśmy w Radiu Aspekt, jesteśmy w Radiu bez kitu.

Wakacje to też i krecie wakacje. W wakacje nie gramy koncertów tylko koncentrujemy się na robieniu nowych rzeczy. Na scenę powrócimy we wrześniu i jeśli ktoś chce zobaczyć krety na żywo to zapraszajcie nas!

Goryl

=======================================

terenNowy.live

Oto poczynania kolektywu w telegraficznym skrócie:

- start dwóch nowych projektów: terenNowy.movies i terenNowy.kids. Pierwszy z nich to improwizowana, dźwiękowa ilustracja dzieła filmowego. Na początek był to film La Antenna. Akcja działa się podczas wernisażu wystawy Skaina. Więcej w MegaZinie.
terenNowy.kids to projekt skierowany do najmłodszych. Spontaniczność i niezwykła wrażliwość dzieci idealnie pasuje do profilu działania kolektywu. Pierwsza edycja odbyła się podczas Max Party 12 czerwca w Dobrej Karmie.

terennowykids_page

terenNowy.kids. fotoolo

- kampania reklamowa w sieci (30 portali, 250 tysięcy odsłon, 20% wzrost oglądalności strony premierowej)

- muzyka z płyty Ambientność jest jedną z trzech płyt, które od 28 czerwca towarzyszą powieści czytanej w radiowej Trójce: Christopher McDougall “Urodzeni biegacze”

- uruchomienie sprzedaży w dwu sklepach internetowych: serpent.pl i W Moich Oczach

- recenzje w Uwolnij Muzykę i na blogu Marka Styczyńskiego Plaśnięcie w budyń.

- kolejne odsłony Ambientności w Dobrej Karmie i stale poszerzający się skład

- zbieranie funduszy na drugi album Osobiste Muzeum Muzyki

=======================================

Tosteer

Gramy ostatnio więcej prób. Zagraliśmy też parę koncertów. W sierpniu zagramy w ramach Dni Tomaszowa.

Ale generalnie szykujemy większą akcję na jesień.

Łukasz

=======================================

Ultrasound

Oj, działo się.
Współpraca z Tourette przy elektronicznej interpretacji Rafała zaowocowała planami dalszej kooperacji.
Zakończyłem prace nad płytą Devin Style.
Gotowy jest również mastering drugiej płyty Ultrasound – będzie to pierwsze wydawnictwo MT masterowane w domenie 32 bitowej.
Rozpocząłem współpracę z kilkunastoma producentami i dj-ami, z którymi pod szyldem Dorian Mono Studio będziemy wspierać debiutantów od strony techniczno-realizatorskiej. Obecnie w tym samym celu nawiązuję kontakty z reżyserami-amatorami.
Wraz z DJ Edim przy pomocy Prezydenta Miasta Mikołowa zamierzamy od przyszłego roku organizować w Mikołowie festiwal muzyki niezależnej. A co najważniejsze, to inicjatywa Prezydenta, który ma tez już kilku sponsorów.
We wrześniu ruszają prace nad drugą płytą Doriana Mono, która pewnie będzie zaskoczeniem. Wystąpią na niej bowiem między innymi sam Artur Szuba z zespołu iNNi w utworze Tolerenz, Adam Kita z Tourette w utworze Flyer oraz wielu innych wykonawców znanych z Megatotal.pl czy MySpace.
Trwają wstępne rozmowy z producentami w sprawie popowego materiału Madleo na jego debiutancką płytę.

Pewnie coś pominąłem ;)

Dorian

PS. Utwór Scoundler jest na MySpace od trzech dni najlepszym wideo alternatywnym, elektronicznym i najlepszym w ogóle :)

Ultrasound aka Dorian Mono – Scoundler

Dorian Mono | Teledyski w MySpace

=======================================