Strona Uwolnij Muzykę! to jedno z tych miejsc w sieci, które oferują muzykom całkiem odmienne możliwości niż inne media.  Załoga serwisu pragnie pokazać muzykę w niekonwencjonalny sposób i wybranym artystom kręci wyjątkowe materiały video. Bez udziału fanów, z minimalnym wykorzystaniem elektroniki, z ręki, jednym ujęciem. Miejsca nagrań ustalane są wspólnie z artystami tak, aby stworzyć coś wyjątkowego poprzez połączenie dźwięku i obrazu. Jednym z ostatnich zespołów, który trafił do “kolekcji” wideosesji jest grupa Enchanted Hunters.

Dla czarującej muzyki tria z Gdańska – cichej i delikatnej, potrzebna była odpowiednia przestrzeń, która pomogłaby oddać atmosferę króciutkich kompozycji. Wybrane miejsce okazało się idealne – mała, przytulna kawiarenka na Saskiej Kępie w Warszawie. Wraz z zespołem ekipa Uwolnij Muzykę! była gościem niezwykle miłych właścicieli Nana Cafe – ”komisu rzeczy pięknych”.

Miejsce pełne niezwykłych przedmiotów, barwne i pachnące domowymi wypiekami wypełniła magia dźwięków skrzypiec, fletu, cymbałek, gitary akustycznej i głosów Małgosi i Magdy. Gospodarze dali artystom i ekipie schronienie przed deszczem, rozgrzali gorącą herbatą i kawą oraz pozwolili na swobodne nagrywanie dwóch kompozycji Enchanted Hunters. Ich klimat udało się uchwycić idealnie.

Więcej wideosesji zrealizoweanych przez załogę Uwolnij Muzykę znajdziesz tutaj.