Nareszcie dostaliśmy w swoje ręce pierwszy raport dotyczący nagrań wydanych przez społeczność MT, dystrybuowanych na serwisach sprzedających pliki. Liczby te mówią jedno – wszyscy mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Tak naprawdę sprzedaż naszych utworów w sklepach elektronicznych ma jak dotąd wymiar raczej symboliczny. Wynika to z faktu, że asortyment tych serwisów jest gigantyczny, przypadkowo trafić na muzykę z MT więc się nie da. Jedynym sposobem na podniesienie sprzedaży pozostaje w tym przypadku promocja poza nimi. I tu pracę domową mają do odrobienia artyści, fani, którzy przyczynili się do powstania ich muzyki i inni znajomi. To potężna siła i warto ją wykorzystać.

Kwota z dystrybucji naszych wydawnictw do końca września nie przekroczyła niezbędnego minimum wypłaty, o jakim wspominaliśmy przy rozpoczęciu akcji, to jest 300 EUR. Tak naprawdę brakuje nam do niej jakieś 90%. Na kasę z dystrybucji cyfrowej, a co za tym idzie rozliczenie jej z Twórcami i Fanami, musimy zatem jeszcze sporo poczekać.

Mamy nadzieję, że za trzy miesiące będziemy mogli podać bardziej optymistyczne wyniki :)

Poniżej lista miejsc, w których dostępne są pliki:

Crowne: iTunes, iplay, Classics Online

Devin Style: iTunes

Deyacoda: iTunes

Friday: iTunes

Yanina: iTunes, iplay, Classics Online

Krafcy: iTunes

Monika Evans: iTunes, iplay, Classics Online

NeLL: iTunes, iplay, Classics Online

Projekt LR: iTunes, iplay, Classics Online

Wkrótce także: iNNi (12.11), Andrzej Korycki z Lublina (12.11) i Shadowmore (19.11)