Pierwsze zestawienie polecane przez załogę MegaTotal.pl to zbiór albumów artystów, którzy tu debiutują jak i starych wyjadaczy. Kompilacja nastrojów, impresji, buntu i ostrej jazdy. Dla każdego coś fajnego.

Na pierwszej składance znalazło się miejsce dla powracającego Marka Sośnickiego, kameralnej Marshantii Dorren, kołyszącego StarGuardMuffin, hardrockowego Mute, szamańskiego Dr Zoydbergha, Kasii i Artura Szubów z ich książką, triphopowego Una de Luna,  przebojowego Norberta Żyły, zbuntowanego madLEO, instrumentalnego avalon efekt, ciężkiej jazdy Rusted Brain i poprockowego Crowne. Miłego słuchania :)


Marek Sośnicki / Little Things

Gwiazda lat dziewięćdziesiątych wraca w nowym wcieleniu. Ta jazzowa ballada w mistrzowskim wykonaniu trafi do każdego, kto kocha piękną melodię, elegancję w muzyce i ten unikalny klimat, który potrafią wywołać tylko najlepsi. Znakomity utwór na pierwszy taniec romantycznego wieczoru przy świecach. Przytulenie wskazane :)

Marshantia Dorren / Marshantia Dorren

Za sprawą głosu wokalistki Heleny Nowak, album Marshantii Dorren to jeden z najbardziej przytulnych zestawów na MegaTotal.pl. Jego przyjemną miękkość podkreśla ciepłe, akustyczne brzmienie zespołu. Muzyka Marshantii Dorren to niezwykle udane połączenie kameralnego rocka z jazzową balladą i folkowymi smaczkami.

StarGuardMuffin / Ziemia obiecana

Od kiedy Kamil Bednarek zaczął święcić triumfy w telewizyjnym show Mam Talent, tej grupy nie trzeba nikomu przedstawiać. Charakterystyczny głos i sposób śpiewania Kamila stanowi wizytówkę StarGuardMuffin – zespołu, który zawojował listy przebojów i wyrasta na gwiazdę pierwszej wielkości polskiej sceny reggae i nie tylko.

MUTE / Bliżej Końca

Kawał znakomitej hardrockowej muzy – świetnie skomponowanej, doskonale zagranej, odpowiednio doprawionej dźwiękowymi smaczkami i okraszonej inteligentnymi tekstami. Zespół do perfekcji opanował sztukę dozowania napięcia. Mute garściami czerpie z rockowej tradycji i na jej bazie buduje własną jakość.

Dr Zoydbergh / Handmade Songs

Zestaw zalecany przy przedawkowaniu produktów muzykopodobnych. Substancje czynne: Frank Zappa, Mr. Bungle, Primus, Tom Waits, Victims Family, The Residents. Warstwa zewnętrzna: jazzcore, hardcore, funk, rock, blues. Substancje wspomagające: zaskoczenie, kontrast, konsternacja, dysonans, kompletne wariactwo.

Kasia i Artur Szubowie / Gdzie Oni Są?

Książka zawierająca wywiady o muzyce i rzeczywistości sprzed 20-30 lat. “Naszym celem jest pokazanie lat 80-tych z punktu widzenia fanów kapel rockowych. Chcemy pokazać je młodym ludziom, a naszych przyjaciół z tamtych lat zabrać w sentymentalną podróż.” Ostatnio dodany wywiad z Tomaszem Skuzą (Quo Vadis).

Una De Luna / Conspiracy

Una De Luna to wyjątkowy muzyczny konglomerat z Pittsburgha (USA), łączący trip hop, elektronikę, brzmienia symfoniczne i wpływy muzyki orientalnej. Mimo, że zespół wykorzystuje sitar czy tablę, to o jego brzmieniu decydują gitary i głos wokalistki. Jego szefem jest były wokalista kultowej łódzkiej grupy Blitzkrieg.

Norbert Żyła / Black Star

Him to jeden z największych polskich internetowych hitów ostatnich tygodni! Mocny beat, gęsta aranżacja i chwytliwa melodia śpiewana przez wokalistę o niezwykłej barwie głosu, podkręconej dodatkowo przez efekty to potencjał na hit karnawału. Wyrazisty wizerunek artysty z pewnością pomoże mu w zrobieniu kariery.

madLEO / Slyfy

Muzyka madLEO wymyka się klasyfikacjom. Jest w niej popowa chwytliwość, hiphopowa zadziorność, ale i brzmieniowa inwencja właściwa twórcom spod znaku electro. Ale przede wszystkim pomysłowość i talent do łączenia odległych klimatów w przebojową, inteligentną całość. Utwór tytułowy to prawdziwy killer.

avalon efekt / The Asylium

Instrumentalne pejzaże tworzone przez wokalistę i gitarzystę grupy autism, to pobudzające wyobraźnię obrazy rozpisane na rockowe instrumentarium. Jego gra przywodzi na myśl dalekie echa lat siedemdziesiątych. Pojawiający się w nich głos nie opowiada historii, a stanowi kolejny dźwięk w palecie używanej przez artystę.

Rusted Brain / Juggler

Smakowita porcja metalu dla zgłodniałych cięższego grania. Wszystko tu pracuje zgodnie z najlepszymi wzorcami gatunku: gitary jadą ostro, bębny wbijają w grunt, bas szarpie bebechy a pełen wściekłości wokal zapodaje teksty nie nadające się dla małych dzieci. Jednym słowem ostra jazda bez litości i chwili oddechu.

Crowne / The Walls Are Coming Down

Crowne to polsko-brytyjska załoga odnosząca sukcesy na Jersey i w okolicach. Grają melodyjnego poprocka nawiązującego brzmieniowo i klimatycznie do amerykańskiego rocka lat osiemdziesiątych i brytyjskiego indie. Świetnie zagrany i brzmiący materiał zaśpiewany doskonale po angielsku (bo śpiewa Anglik :) to potencjalny hit.

Instrumentalne pejzaże tworzone przez wokalistę i gitarzystę grupy autism, to pobudzające wyobraźnię obrazy rozpisane na rockowe instrumentarium. Jego gra przywodzi na myśl dalekie echa lat siedemdziesiątych. Pojawiający się w nich głos nie opowiada historii, a stanowi kolejny dźwięk w palecie używanej przez artystę.