Dopiero co zaczęła się wiosna a tu już lato :) Piętnaste zestawienie polecanych albumów jest leciutkie. Mamy sporo reggae, trochę hip-hopu czy też poh-pihu, funky, nieco melodyjnego hardrocka i psychodelii. Proponujemy pozytywne emocje i myślenie do przodu. Spacer na świeżym powietrzu i kulinarne ekstrawagancje. Jednym słowem dużo dobrego :) Ale żeby lepiej poczuć tę lekkość, na sam początek serwujemy gęsty i aromatyczny, psychodeliczny sos w wykonaniu Manescape. Smacznego.

Manescape / In progress EP

Pierwsza EP-ka tria zasługującego w pełni na miano objawienia polskiej sceny niezależnej. Wędrująca po bezkresie dźwiękowej galaktyki neo-psychodelia z rockowym pazurem. Słychać w tym nostalgię i ząb wczesnego J & M.Chain a zarazem krajobrazy z krainy pustynnego rocka. Oby jak najwięcej takich poszukiwań!

Samplastik / Discmort spożywczy [mini ver.]

Nic tak nie cieszy jak poznanie nowego sposobu widzenia świata. Zwłaszcza, jeśli to sposób radosny i nurzający się w absurdzie :) Samplastik w niezwykle pogodny sposób pih-pohuje o kulinariach, ale poprzez tematykę spożywczą można dojrzeć u niego całe mnóstwo innych znaczeń i przesłań. Medal za skojarzenia!

Lemon Grass / Łibiłobaj

Muzyka na wskroś pozytywna. Lemon Grass zaprasza na wiosenny spacer, wyciszenie emocji i głęboki oddech świeżym powietrzem. Zespół spokojnie buja nas w rytmach reggae, a wokalistka bierze za rękę i prowadzi na łąkę. Utwór Spacer to prawdziwy hit i lekarstwo na resztki zimowej chandry. Zażywać bez ograniczeń!

Outtake / Demo Black Rust / Green Nuts

Jeśli ktoś chciałby wysublimować esencję hardrocka – najbardziej charakterystyczne cechy i elementy, bez których ta muzyka nie może się obejść, to prawdopodobnie otrzymałby coś zbliżonego do Outtake. Każdy dźwięk jest tu oczywisty – taki jak powinien być. Gitary mają odpowiedni ciężar, wokal moc a riffy energię. Czad!

Ebola Cereal / The Curse Of Kill Manjaro

Nieszablonowy zestaw post-punkowy urozmaicony elementami nowoczesnego prog-rocka (a la Mars Volta), znamionującymi dużą wyobraźnię muzyków, a jednocześnie pełen nut bezkompromisowej hardcore’owej rebelii. Nieprzewidywalność, ekspresja i doskonały warsztat techniczny. A strach pomyśleć co będą grać jak dojrzeją!

Sens / O tym i o całej reszcie

Świetnie napisane i z zębem wykonane rockowe numery. Psychedelia obecna zarówno w niebanalnej warstwie tekstowej jak i w zasnutym mistycznymi partiami gitar brzmieniu. Charakterystyczny wokal i melodyka zapadają w pamięć. Pobrzmiewają miłe fanom rocka z duszą echa U2, The Mission czy nawet Tribe After Tribe.

Red Bridge / Nobody’s Real

Dojrzale i szlachetnie brzmiący materiał. Nowoczesny i dynamiczny hard rock, odwołujący się do klasyki, ale w duchu najlepszych dokonań ostatnich dekad. Zadziorne riffy, ostre ale czytelne brzmienie, świetne partie wokalne i drive sprawiają, że zespół zaczął w ostatnich latach odnosić sukcesy. Rewelacyjni na koncercie.

Lips Of Virgin / Lips Of Virgin

Dynamiczny i sprawnie zagrany funk rock z kontestującymi tekstami w wydaniu czwórki młodzieńców z Żywca. A że funk to pojęcie szerokie należy wskazać, że podążają bardziej w stronę zadziorności RHChP niż taneczności Jamiroquai. Muzyka do tego stopnia pełna zaraźliwej energii, że jej polecenie jest naszym obowiązkiem!

Spooky One / Spooky One vol.1

Czwórka młodych i zdolnych muzyków z Białej Podlaskiej czyni rzeczy rzadko słyszalne i spotykane na krajowej scenie muzycznej. Otóż łączą oni w swej muzyce brzmienia indierockowo-alternatywne oraz swobodnie swingujący i jazzujący feeling. Jesteśmy pewni, że niedługo będzie o nich głośno zatem szczerze polecamy!

robal / robal

Trochę tu klasycznego reggae, nieco transowego bujania, hiphopowego rymowania, czasem to zahaczające o lekkie, rockowe granie, ale po całości wyposażone w sporą dawkę luzu. Zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Robal ma bardzo pozytywne podejście do rzeczywistości i skutecznie zaraża nim swoimi dźwiękami.

City Inside Art. / City Inside Art.

Nieszablonowy projekt twórców związanych z poznańską sceną niezależną. Kreatywne poszukiwania w ramach niezliczonej ilości podgatunków muzyki elektronicznej – idm, downtempo, trip i hip hopu, nu jazzu i innych. Muzyka towarzyszy intermedialnym pokazom z udziałem fotografii, filmu, grafiki czy sztuki performance.

Rezoner / vacat / vacat

Jest w tej muzyce coś, co pozwala odseparować się od świata zewnętrznego, a kiedy już wynurzamy się na powierzchnię zmianą pulsu i nastroju pochłania nas kolejna odsłona tej cyfrowej opowieści. Udana próba połączenia stylistyki klubowej z ambientem i brzmieniami bardziej eksperymentalnymi w spójną całość.