Zapraszamy do wysłuchania drugiego zestawu polecanego przez Załogę MegaTotal.pl. W roli głównej rewelacyjna funk-punkowa maszyna Yoga Terror. Towarzyszą jej między innymi awangardowi poszukiwacze, śliczne głosy, hardcore’owi buntownicy i prześmiewcy rzeczywistości. Życzymy dobrego odbioru :)

Yoga Terror / Yoga Terror

Funkowo-punkowa petarda o niespotykanej mocy. Piorunująca mieszanka temperamentów członków zespołu pochodzących z trzech kontynentów. Energetyczna funk killing machine, która na koncertach nie ma litości dla nikogo. Zbigniew Hołdys na swoim pierwszym występie od dziesięciu lat i ogłosił, że to on gra support dla YT!

Anne Marie Sunshine / Reality

Ciekawe popowe kompozycje rezydującej w Holandii Anny Marii zostały doszlifowane przez kilku zagranicznych producentów. Album ma duży komercyjny potencjał. Niewątpliwym atutem Anny na tle innych śpiewających pań jest to, iż jest ona autorką swego repertuaru. Trudno nie dostrzec też uroku osobistego wykonawczyni :)

terenNowy.live / Osobiste Muzeum Muzyki

To już drugi album terenNowego.live na MT. Kolektyw wolnych duchów już od dwóch lat gromadzi dźwięki wywoływane w procesie swobodnej improwizacji. Każdy utwór jest niepowtarzalny jak chwila, w której powstaje. Choć skład ewoluuje a kontekst się zmienia, idea wolności wiąże wszystkie dźwięki w jedną, spójną całość.

Cezary Ostrowski / Blades

Niezwykły duet i wyjątkowy album. Wspólne dzieło dwóch niepokornych duchów: Cezarego Ostrowskiego, twórcy Bexa Lali, która w latach osiemdziesiątych tworzyła awangardowe działa przyrównywane do The Residents, oraz Mikołaja Trzaski – genialnego saksofonisty, muzyka m.in. Łoskotu i Miłości, autora muzyki do Domu złego.

Searching For Calm / Self Titled

Mistrzowie w doprawianiu ładnych piosenek hardcore’ową zapalczywością. Albo odwrotnie – w wygładzaniu liryzmem punkowej wściekłości. W ich utworach melodia przemyka się pomiędzy połamanymi rytmami i dochodzi do głosu tylko na moment, zanim śpiew zdąży przerodzić się we wściekłość i wrzask.

Mikirurka / Vol…

Mikirurka gra klasyczną muzykę rockową sięgającą korzeniami głęboko w prehistorię, do lat świetności Black Sabbath i nawiązującą do kontynuatorów tej tradycji, stonerskich wizjonerów spod znaku Kyussa i Queens of the Stone Age. Ogromny ładunek energii, świetne melodie i znakomity wokal to znaki rozpoznawcze Mikirurki.

Pitt-R / Pierwszy krok

Choć z racji sposobu śpiewania i metody tworzenia muzyki Pitt-R to raper, jego muzyka z rapem niewiele ma wspólnego. To znakomity zapis bacznej obserwacji rzeczywistości i błyskotliwy komentarz do jej przegięć, zilustrowany plastikową ścieżką dźwiękową spod znaku elektro i efektami brzmieniowych eksperymentów.

Powieki / TRZASKI EP + SZEPTY EP

Zimna, postrockowa psychodelia doprawiona industrialnymi brzmieniami. Towarzyszą jej słowne opowieści utrzymane w surrealistycznym tonie. Jej ilustracyjne walory zespół wykorzystuje między w taperskim projekcie, w którym na żywo wykonuje własną ścieżkę dźwiękową do filmu Michała Waszyńskiego Kult ciała z 1930 roku.

kOzUnA NoHaNda / Greatest Hits vol.1

kOzUnA NoHaNda ma dwie niezwykłe właściwości: trudną do zapamiętania nazwę oraz fascynującą swobodę poruszania się w przestrzeni 4. wymiaru absurdu. Nie jest to jednak język niezrozumiały. Wąs człowieka Lego, urok Moherowej Panny, czy świętowanie Arnolda są bliższe naszej rzeczywistości niż się wydaje…

Teleport Magic / Teleport Magic

Teleport Magic ma łatwość tworzenia świetnych piosenek o wyrafinowanej prostocie rozwiązań aranżacyjnych, które aksamitnym głosem śpiewa wokalistka Estera. Jeśli chcesz odpocząć od gitarowych burz i transowych bitów, wycisz się, weź lampkę dobrego wina i posłuchaj. Teleportacja w krainę muzycznej magii gwarantowana!

Adre’n'alin / First Steps On Planet EP

Adre’N'Alin to projekt Igora Szulca, twórcy łączącego niesamowite elektroniczne pejzaże z ambientowymi eksperymentami. Posągowe, niemal klasyczne aranżacje są tłem dla subtelnych i wyrazistych partii wokalnych, dopracowanych z zegarmistrzowską precyzją i hipnotyzujących słuchacza. To muzyka popełniona z dużą klasą.

Dorian Mono / Demons of Vanity

Dorian Mono tworzy muzyczne opowieści transformując sample i łącząc odległe czasem nuty w zaskakujące zestawienia. Z nieskończonej palety brzmień, jaką daje mu jego instrumentarium pojawiają się dźwiękowe krajobrazy, oferujące słuchaczowi rozległy horyzont emocji i skojarzeń. To znakomita muzyka ilustracyjna.

————————————————————————————————-

Sprawdź poprzedni zestaw polecanych albumów: vol.1