Jubileuszowy, dwudziesty zestaw polecanej muzyki jest chyba najbardziej różnorodny ze wszystkich do tej pory prezentowanych. Od pianistycznych impresji Kamila Koseckiego i aborygeńskie wibracje Balanda DidjeridooDuo po najczarniejszy black metal King Pest. Proponujemy również nieco popu, grunge’u,  hardrocka, nu-metalu, klimatów celtyckich i psychodelicznych ballad. Szczególnie zaś polecamy pozytywne wariactwo w wykonaniu Przepraszam.

Przepraszam / DEMO

Przepraszam, ale to naprawdę świetna muzyka. Zagrana i zaśpiewana z niezwykłym wigorem i dystansem do rzeczywistości. Słychać w niej nowofalową energię i zamiłowanie do nieprostych rozwiązań, ale też inspiracje folkiem i popową lekkość. Mieszanka to piorunująca i zaskakująca. Prawdziwa alternatywa dla volk-popu.

Call Report / Cofeina session

Call Report bardzo lubi sklejać bardzo odległe klimaty i bawić się konwencjami. Mimo, gra muzykę o zdecydowanie hardrockowym brzmieniu, bardzo wyraźnie słychać w niej popowe melodie, wycieczki w stronę jazzu, muzyki wschodniej, czy electro. Mieszanka brzmi tak, że co utwór, to potencjalny hit!

grans / Grans Anchoice EP

Grans uprawia tę odmianę rocka, której nieco lżej się słucha, o melodiach bardziej chwytliwych niż gatunki cięższe i brzmieniu bardziej ugładzonym niż u muzycznych ekstremistów. I trzeba przyznać, że robi to świetnie. Niektóre utwory z powodzeniem mogłyby walczyć o miejsca na listach przebojów. Muzyka z pomysłem.

josh jakeman / Sensetion in Evil

Folkowe, psychodelizujące ballady śpiewane i grane przez Josha Jakemana wydają się żywcem wyjęte z lat siedemdziesiątych. Brudne, analogowe brzmienie nadaje im lekko grunge’owego posmaku, a leniwie płynące, narkotyczne melodie wydają się nasączone duchem wolności złotej ery rocka. Zaskakująco świeży vintage.

Castle Dreams / Don Kichot

Pełna muzycznej nostalgii wycieczka w bardzo dawne czasy. Zespół podąża śladem protoplastów prawdziwych rockandrollowców – średniowiecznych minstreli. Udane połączenie muzyki średniowiecznej, celtyckiej, folku i rocka. Jeśli ktoś ceni spokojniejsze poczynania Jethro Tull czy Clannad, z pewnością polubi Castle Dreams!

spine / nowe uderzenie

Bardzo dobry gatunkowo, lekko podszyty rapem stop nu-metalu. Współczesny heavy & hard rock tak właśnie brzmi. Jest trochę grunge, rapu i generalnie sporo gitarowego czadu. Zacne kompozycje i dające do myślenia teksty w tych polskich kawałkach. No i nieśmiertelne riffy, jako siła sprawcza zacnego czadu.

Psychomachia / Shape up or ship out

Choć Psychomachia gra hardrocka, to bliżej im do progresywno-psychodelicznych odjazdów niż rock and rollowego szaleństwa. Instrumentalne wizje i melancholijny wokal bardziej przywodzą na myśl gorączkę pustyni niż koncertowy ogień i brzmią niczym soundtrack do rajdu w pełnym słońcu oglądanego w zwolnionym tempie.

Balanda DidjeridooDuo / Spherical Pulsation

Balanda DidjeridooDuo to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających korzenną muzykę wprost z serca Australii. Wibracja dźwięków didgeridoo dotyka tych rejonów, do których inne gatunki muzyki nawet nie próbują dotrzeć. Istnieje teoria, że pochodzą one spoza naszego świata. To wcale nie jest wykluczone.

Kręgi / Kręgi

Wyrazisty post-grunge rock z progresywnym rozmachem. Uwagę przykuwają przestrzenne i mocne kompozycje oraz ekspresyjnie wykonane partie wokalne, bazujące na dających do myślenia tekstach. Dramaturgię każdej kompozycji budują pieczołowicie dopracowane, narracyjne aranżacje i emocjonalna intensywność wokalisty.

Kamil Kosecki / Kamil Kosecki

Pełna uroku muzyka klasyczna spod pióra młodego twórcy. Bardzo intensywnie oddziałujące na wyobraźnię, zbudowane z klasycznego instrumentarium kompozycje, podszyte duchem współczesnego romantyzmu. Możliwe, że o Kamilu wkrótce usłyszą największe sale koncertowe. Tymczasem mogą fani MT. Korzystać!

King Pest / Abomination Divine

Rzadkość. Klasyczny black metal w najczarniejszym wydaniu. Ten gatunek posiada dość charakterystyczne cechy. Liczne zmiany temp, gitarowe tremola, perkusyjne galopady na 2 stopy, katakumbowy przester gitar czy demoniczny, specyficzny growl wokalisty. Muzyka dla fanów klasyki spod znaku odwróconego krzyża.

ALERGEN / ALERGEN

Jeśli z MegaTotal ma się wykluć poprockowa gwiazda, to ją mamy! Chwytliwe piosenki tej kapeli mają realne szanse stać się faktycznie wszechobecnym, aczkolwiek przyjemnym dla ucha alergenem. Potencjalne przeboje idealnie nadające się na słoneczne i szalone, radiowo-festiwalowe wakacje. Oczywiście nad Bałtykiem!