Mocniej nieco jest dziś w dwudziestym pierwszym zestawieniu, bo gramy sporo grunge’u, trochę punku, hardrocka i industrialnego miażdżenia. Ale jest też reggae, pop, poprock, psychodeliczne ballady i oczywiście garść elektroniki. Jako najbardziej polecany zespół figuruje dziś Dirty Brick, grający gorącego rocka, ale nie gardzący też spokojniejszym klimatem. Jest więc upał, ale w cieniu też można się schować. Polecamy…

Dirty Brick / Voices and whispers

Nieprzyzwoicie czadowa i utalentowana kapela. Świeżo brzmiący kawał dobrego rocka w sam raz na dzisiejsze czasy! Porównać można ich do wielu, ale dowodów na imitację brak. Świetne kompozycje, charyzma wokalisty i zmienność klimatów przy zachowaniu indywidualnego charakteru. Świat musi o nich usłyszeć, oby dzięki MT!

Bright Blues / Bright Blues

Zestaw kameralnych, klimatycznych piosenek o rzeczach istotnych, ale zaśpiewanych od niechcenia, bez zbędnego patosu. Czasem pobrzmiewa w nich Tom Waits, czuje się też ducha Jacka Skubikowskiego, ale przede wszystkim słychać, że zespół ma sprecyzowany pomysł na siebie. Smakowita mieszanka kawy z czystą.

Krzyki / Perły i świnie

Nowy materiał Krzyków to ostry, rasowy hardrock często wybiegający w stronę stonera. Dobrze nastrojona maszyneria emituje zdrowy, jędrny czad o sporej sile rażenia. Dużym atutem zespołu jest wokalista bardzo czytelnie śpiewający w naszym języku ojczystym. Jego barwa głosu brzmi w tej muzie niezwykle autentycznie.

Led Butterfly / Led Butterfly

Urokliwe, akustyczne perełki nawiązujące z jednej strony do folkowej psychodelii lat sześćdziesiątych a z drugiej kojarzące się z kosmicznymi ragami tworzonymi dziś przez MV&EE gdzieś na bezdrożach Appalachów. To właśnie wprost z tych dźwięków wyrastają uwielbiane przez fanów grunge’owe ballady. Pozycja obowiązkowa!

Mechanized / Mechanized World

Zmechanizowana, ciężka jazda poruszająca się w rytm uderzeń fabrycznych automatów. Wszechobecna woń mieszaniny smarów i rdzy miesza się dymem rozpalonych pieców. Industrialny, gęsty klimat muzyki Mechanized obezwładnia zmysły i narkotyzuje. Świetna muzyka do obserwacji pasażerów tramwaju. Słuchawki włóż :)

Prosto z Chile / Uważaj dziewczynko

Melodyjny i optymistyczny rock z mocą ratowania samobójców. Ładnie poukładane indie-rockowe piosenki z ciekawymi tekstami i dorodnym głosem wokalistki zdolne zrodzić w słuchaczach megapozytywne emocje. Zespół często koncertuje i został dostrzeżony swego czasu przez słuchaczy Trójki. Prosto z … Poznania.

Magda Wang / Pozostaje w naszej wyobraźni

Mimo, że grunge, jak blues, jest prostą w gruncie rzeczy muzyką, to bardzo wielu artystów potrafi znaleźć w nim własną, oryginalną drogę wśród wielu wydaptanych już ścieżek. Magda Wang robi to świetnie. Łączy brzmieniowy brud z progresywnym graniem i melancholią głosu wokalisty. Efekt jest naprawdę mocny!

Vulturius / Electrovulturism

Niezwykle interesująca wycieczka przez różne podgatunki muzyki elektronicznej. Od nawiązań do jej pionierów sprzed kilkudziesięciu lat (Klaus Schultze, Vangelis) poprzez bliskie współczesności brzmienia dubstep i drum and bass. Twórczość będą odbiciem kilkunastu lat bogatych doświadczeń gdyńskiego producenta.

PodobaMiSię / PodobaMiSię Demo

Żywiołowy rock-reggae-ska z werwą i kabaretowym zacięciem. Na koncertach muzycy tworzą niepowtarzalny show zdolny porwać do spontanicznego podrygiwania w rytmie ska nawet największych ponuraków. Przed udaniem się na ich występy z pewnością warto posłuchać demo i pomóc wydać pierwszą płytę.

INSTANTBLUES / instantblues

Blues wiecznie żywy i szczere, skłaniające do zadumy teksty. Stylowo i z feelingiem zagrany blues rock najbardziej zwraca uwagę wykonanymi z budzącymi szacunek swym polotem partiami gitary. Mały dowód na to, że leciwa konwencja może w dalszym ciągu zaskakiwać dyskretną wirtuozerią. Klimatycznie.

DNA (Do Not Abstain) / Jest Pięknie

Pełen melancholii, melodyjny hard rock z charakterem. Zespół koncentruje się na budowaniu nastroju i dramaturgii a termin hard rock jest tu terminem umownym. Mamy co prawda riffy, ale także inne, odwołujące do indie i progresywnego grania środki wyrazu. Przykuwa uwagę niemożnością jednoznacznego zaszufladkowania.

Mopi / FEEL IT DOWN

Przebojowy pop-rock pod wodzą charyzmatycznej wokalistki. Wpadające błyskawicznie w ucho kompozycje wykonane przez zespół, na którego czele stoi niezwykłe hojnie obdarzona przez naturę (talentem i aparycją) Monika Piotrowska. Dobra produkcja i ekspresyjne wykonania znamionują profesjonalizm muzyków.