Nie ma jak różnorodność i szeroki przegląd. W dwudziestym drugim zestawieniu skompletowaliśmy bardzo różne dźwięki, które jak zwykle mają przynajmniej jedną cechę wspólną – podobają się nam :) Lubimy więc trochę techno, nieco grunge’u, odrobinę funku i punku, garść różnych odcieni popu – od metalu po indie, a także dźwięki sporo ostrzejsze. Najbardziej jednak urzekło nas jak można twórczo tchnąć nowego ducha w bluesa. A zrobiła to Amnezja.

Amnezja / Myśli Pozornie Nieistotne

Jak można efektownie podczadować i ożywić bluesa, sprzedając go skutecznie heavy rockersom? Właśnie tak! Świetnie i stylowo, a także z poszanowaniem dla klasyki zagrane współczesne blues-hardrockowe kawałki. Słychać twórcze nawiązania do grania w rodzaju Gov’t Mule czy Black Label Society ale też blisko Allman Bros.

MoomiazFromNettWeight / Badziew

Album MoomiazFromNettWeight to klasyczny rock, ale z tych wolniejszych. Nie ma tu galopady i sypania iskrami, nie czuć woni rozgrzanego asfaltu i palonych pieców. Muzyka bardziej przypomina chmurę bardzo przyjemnego dymu, z którego wyłaniają się sugestywne kształty i obrazy. Warto się zanurzyć i poszukać własnych wizji.

Przejazd Techniczny / Przejazd Techniczny

Życiowe obserwacje podane w lekkim, funkowo-hiphopowym klimacie. Przejazd Techniczny z łatwością łączy miękkość muzyki bujanej z cięższym brzmieniem, któremu bliżej do huty metali ciężkich niż fabryki landrynek. Potrafi przy tym utrzymać równowagę i nie przegiąć w żadną stronę. Szczere i bezpretensjonalne.

Watcher / Demo

Melancholia post grunge w parze z niezłym gitarowym wykopem. Zagrane z dużą klasą i oddaniem klasyce mocnego, melodyjnego grania lat 90′. Ciekawe brzmienie i praca sekcji, dobry środek i mocny wokal. Czego więcej trzeba by zawładnąć duszami fanów rocka? Dodatkowo kawałkom dodaje skrzydeł dobra produkcja.

Moron / EP 2009

Moron to prawdziwy wulkan punkmetalowej energii. Jego eksplozje krążą wokół tematów, które bolą najbardziej (Nangar Khel). Miażdżące brzmienie i dwa ostre jak brzytwa wokale dają upust energetycznemu szaleństwu i wbijają w glebę. Muzyka Morona jest jak bolesna, ale otrzeźwiająca szpryca. Cholernie boli, ale stawia na nogi.

By Million Wires / Demo

Przestrzeń, nastrój, ciepły damski głos i Radio w Głowach! Tak, słychać wyraźne inspiracje dokonaniami ekipy Thoma Yorke, niemniej jednak mamy sporo cech wyróżniających tarnowski zespół. To emocjonalność wyrażana przez przybrudzone, energetyczne partie gitar oraz ciekawie zarejestrowane ulotne obserwacje wokalistki.

Fragile / Fragile

Wściekłość i gniew wyrażone ciężką, nu-metalową kanonadą. Nu-metal to jednak z krwi i kości, bez plastiku ze zbędnej ilości syntezatorów. Jest w tej muzyce także sporo hard core’a oraz charakterystycznej dla stonera i sludge kawalkady ciężkich riffów, miażdżącej wszystko na swej drodze. Energia z trzewi i przepony.

E.F.G. / Unreleased Work

Głęboki bass, przestrzeń i dużo energii. Transowy odlot. Minimalistyczny techno drive z odrobiną house spod konsoli gdyńskiego producenta, który swe bogate doświadczenie wypracował na przestrzeni pierwszej dekady XXI stulecia, poczynając od inspiracji Mobym i Fatboy Slimem, kończąc na współpracy z Markusem Schulzem.

Non-Camera / Promo EP

Oryginalność wcale nie jest warunkiem koniecznym do grania dobrej muzyki. Non-Camera doskonale zdają sobie z tego sprawę. Nie silą się na wydumane pseudonowatorstwo, tylko grają to, co lubią i znają. I robią to bardzo dobrze. Melodyjny indie-pop w ich wykonaniu brzmi świeżo i szczerze bez cienia fałszu. Przyjemnie.

efekt MIMO / pierwszy krok MIMO

Muzyka efektu MIMO to połączenie przyjemnych dla ucha indiepopowych melodii z zaangażowanymi tekstami. Zespół ma dryg do pisania chwytliwych, dobrze przyswajalnych utworów i uzbrajania ich w teksty istotne, dotykające spraw najważniejszych. Delikatnie histeryzujące brzmienie wokalu dodaje muzyce autentyzmu.

Inside Out / Act 1

Inside Out wprost nawiązują do tradycji amerykańskiego rocka, a dokładnie tego nurtu, któremu bliżej do popu niż cięższych brzmień. Podążają szlakiem Bon Jovi, Poison, czy Skid Row i trzeba przyznać, że czują ten rodzaj muzyki doskonale. Zarówno w energetycznych hiciorach jak i klimatycznych pościelówach.

Audio Dealers / Audio Test

Wysokiej próby klubowy materiał. Tworzy go Exwookie, założyciel dobrze znanej drum&bass’owej formacji Sonic Trip. Towarzyszą mu debiutująca wokalistka Lollie oraz producent N.Kick. Są znani i remiksowani przez wielu europejskich producentów. Świetny i przebojowy melanż breakbeatu, electro, drum & bass a nawet popu.