Jubileuszowe, trzydzieste zestawienie zaczynamy od mocnego kopa. Muerte otwiera stawkę i aplikuje strzał klasycznego, korzennego rocka. Potem wcale nie schodzimy z poziomem emocji. Mamy emojazzcore w wykonaniu Pussy Lovers – ich płyta będzie mieć premierę w najbliższą środę, jajcarskie kpiny w rytmach hiphop dancehall, troche klimatów techno-industrialnych, rap, gotyk, hardrock aż do ostrego łojenia. Zdecydowanie rozgrzewający set :)

Składanka z wybranymi utworami znajduje się tutaj, poniżej zaś zestaw w całości.

Muerte / Muerte

Fantastyczna muza rodem z gorącego południa Stanów grana przez chłopaków znad Wisły. Podczas jej słuchania pustynny pył zgrzyta w zębach a grzechotniki szczerzą zęby z radochy. Pomysłowe, pełne czadu, jadowite, a jednocześnie melodyjne kawałki Muerte to czysta energia. Eksplozja i atomowy odrzut.

Pussy Lovers / EmoNoiseElectricSexCoreJazz

Psychodeliczna mieszanka seksownego electric noise z emocjonalnym jazz corem. Instrumentalny odlot na wysoki pułap, z którego widoki mogą przyprawić o zawrót głowy. Wirtuozerska, ale jednocześnie pełna pierwotnego czadu jazda po wybojach – i na pełnej prędkości i z lekkim bujnięciem. Ożywcze i energetyzujące.

2dziescia12 / PRZEBUDZENIE

2dziescia12 normalnie robią sobie jajca. Ze wszystkiego. Nabijają się z hiphopu, polityków, dance, songów o miłości, reklam, etno dancehallu i innych mniej lub bardziej niepoważnych tematów. A najfajniejsze jest to, że to wszystko w ich muzie słychać. Naiwny, ale szczery electro hiphop, trochę dancehallu i śmiech :) To nie kabaret!

Florence Jenkins Project / KaTAstROfa

Świetne rockowe piosenki o wyrazistym charakterze. Bardzo fajnie skomponowane, zaaranżowane i wykonane. Co więcej brzmią oryginalnie, w swym dość standardowym, rockowym instrumentarium. Czego potrzeba więcej aby zaistnieć na firmamencie gwiazd? Tylko szczęścia i wsparcia promocyjnego. Polecamy więc bez zająknięcia.

Clairvoyant / Last Crusaders (demo)

Już nazwa zespołu fanom mówi wiele. Clairvoyant realizuje (pozornie) prostą receptę odtwarzania charakterystycznego stylu legendy new wave of british heavy metal. Ciekawe kompozycje i warsztat wykonawczy nie pozwalają jednak mówić o bezmyślnym naśladownictwie a wskazują na duży talent i kreatywność muzyków.

2LOAN / Machina (Demo)

Wykuty w ciężkich riffach, uduchowiony heavy rock. Machina do miotania miażdżących pocisków klasy gitara-eter. Za sterami tej machiny solidna sekcja rytmiczna i obdarzony charakterystyczną manierą wokalista. Równy poziom i zmienna atmosfera, pełna także spokojniejszych i bardziej refleksyjnych nut, to także ich atuty.

Syntax / Corrosion

Połamane i transowe produkcje pochłaniają jak fraktale. Ale nie przypadkiem. Syntax jest twórcą audiowizualnym, który oprócz produkcji muzycznych z pogranicza minimal, experimental czy d&b tworzy grafikę i animacje 3D, a fraktale to jedna z jego fascynacji. Oszczędność, a zarazem głębia to cechy tej niełatwej muzyki.

Funk4Fun / WieczórKawalerskiNaKońcuŚwiata

Energetyczny funk grany dla zabawy. Powiedzmy to wprost – świetnej zabawy. Choć funk jest podstawą, słychać tu jazz, soul a nawet z przymrużeniem oka potraktowane klimaty dance’owe. W funku wiadomo – sekcja rytmiczna to podstawa. Tutaj ta podstawa jest perfekcyjna. To dzięki niej bawi się cała reszta muzyków ;)

Trick / Zmiana

Rzetelny hard rock, wbrew nazwie bez żadnych sztuczek. Solidne granie w klasycznym i nie zastąpionym git-bas-bęb-wokalnym zestawie. Kilka mocnych utworów ale jest i ballada. Ciekawe wykonania partii gitarowych i dobra robota wokalisty. Przydała by się jednak bardziej profesjonalna produkcja (czytaj: MegaTotal).

Zakaz Plakatowania / poomp’R’nikel

Muzyka Zakazu Plakatowania ma charakter zdecydowanie hardrockowy, choć czasem słychać w niej brzmienie gotyku. Głosy operują szeroką gamą środków wyrazu – od rapowego skandowania po aktorski dialog dwojga wokalistów. Podchodząca pod patos muzyka nadaje odpowiedniej wagi zaangażowanym tekstom.

NIEUKubeu / Biały Kruk Czy Czarne Owce?

Duet NIEUKubeu to świetnie dobrany hiphopowy skład o szerokich horyzontach i błyskotliwych pomysłach. Ich kawałki to prawdziwa składnica znakomitych brzmień poukładanych w często zaskakujący, ale zawsze przekonujący sposób. Inteligentne teksty dowodzą, że blokowisko to nie jedyna inspiracja dla raperów.

Wide Horizons / Mysterious Garden’s Entrance

Monumentalne krajobrazy z gotyckiego świata równoległego. Rozbudowane instrumentarium tworzy wciągającą wizję przenoszącą jakby do świata zapomnianych i zarośniętych ruin, po których snują się demony i tajemnicze istoty sprzed wieków. Zmienność temp i aranżacja pobudza do tworzenia rozlicznych scenariuszy.