Czwarta dawka albumów polecanych przez załogę MegaTotal.pl to różnorodność. Od grania progresywnego, przez industrial, popowe ballady, góralski funk po muzykę kontemplacyjną, zimnofalowe psychodele i minimalistyczne surreale. Stawce przewodzi Appleseed, którego płyta już wkrótce pojawi się w naszym bazarze.  Życzymy pozytywnego odbioru.


Appleseed – Broken Lifeforms (Ep)

W muzyce tego poznańskiego kwintetu słychać nawiązania do wielkich marek rocka z różnych okresów i wielu gatunków. To echa Pink Floyd, Archive, Mars Volta, ELP czy Ozric Tentacles. Mimo to siłą zespołu jest wypracowany na drodze ponad dziesięcioletnich doświadczeń unikalny i rozpoznawalny styl. Pochłania.

LR – God Bless All Murderers

Lecter i Kłosu tworzą wspólnie od 2009 roku. Ich muzykę inspirują dokonania klasyków electro-industrial-rocka lat 90′ – Nine Inch Nails, Skinny Puppy, Ministry ale też lżejszego formatu, jak np Depeche Mode. Sporo koncertują. Nie boją się wyzwań i angażują się w wiele innych muzycznych projektów. Jest energia.

AyuAyu Okakita

Ayu Okakita, artystka mająca na koncie kilka albumów wydanych w rodzimej Japonii, od 2005 roku rezyduje i tworzy w Londynie. Oniryczne, popowe ballady Ayu czarują jej aksamitnymi wokalizami i delikatnie utkanymi elektronicznymi aranżacjami. Dzięki MegaTotal.pl tę niezwykłą muzykę poznali także polscy słuchacze.

The Sunlit Earth – Not Cool Anymore Demo

The Sunlit Earth zabiera nas w nostalgiczną podróż w lata osiemdziesiąte. Not Cool Anymore Demo to zestaw świetnych, popowych utworów odwołujących się do stylistyki, która już nie jest cool. I może właśnie dlatego brzmiących oryginalnie na tle tego, co w muzyce pop dzieje się dziś.

Psychoformalina – klaustrofobia

Zimno od zawsze pociągało artystów. Psychoformalina jest jednym z tych zespołów, które dały się uwieść królowej śniegu. Ich minimalistyczne brzmienie cechuje wyjątkowy chłód unurzany w brudnym noisie i doprawiony fabrycznymi echami. Całość ma wybitnie psychodeliczny i transowy charakter.

Radio Samsara – Radio Samsara

Tu trzeba się zatrzymać. Najlepiej robić coś przyjemnego. I nie słuchać tej muzyki. Niech będzie gdzieś obok. Powinna wsączać się do ucha i duszy podświadomie. Właśnie wtedy dźwięki didgeridoo sa najbardziej skuteczne. Delikatny akompaniament innych instrumentów tylko potęguje ich moc.

Hellhaven – Art for Art’s Sake

Muzyka Hellhaven nie jest tylko sztuką dla sztuki, jak wskazywałby tytuł albumu. Zespół z Myślenic gra przemyślany i świetnie wykonany progresywny metal, w którym słychać wszystkie najważniejsze atrybuty gatunku a także elementy artrocka i gotyku. Całość sprawia, że muzyka Hellhaven wyrasta ponad przeciętność.

Broken Betty – Broken Betty EP

Panowie wiedzą jak wydobyć ogień ze strun, mikrofonów i wzmacniaczy. Amerykańscy naukowcy od lat próbują znaleźć odpowiedź na pytanie czemu klasyczne rockowe instrumentarium nie może przejść do sekcji archeo muzykologii. Broken Betty może pomóc im w wyjaśnieniu tego zjawiska. Nadaje się na żeś (ukłony dla wikinga).

Fueling The Fire – FTF Demo

Czwórka z Rybnika skutecznie obala tezę o infantylności i wtórności grania inspirowanego współczesnym amerykańskim indie-pop-punk-rockiem. Ta próba określenia muzyki uprawianej przez zespół jest jednak ryzykowna, bo wymyka się ona klasyfikacjom. Z pewnością nie brakuje jej megawatów rockandrollowej mocy.

Bartnitzky – Demo

Muzykę inspirowaną góralszczyzną gra wiele zespołów. Bartnizky’ego wyróżnia spośród nich to, że zdecydowanie bliżej mu do estetyki rockowej niż popowej cepelii. Zespół używa elementów ludowych jako ozdobników dla funkowej ekspresji i rytmów ska a efekt takiego działania jest piorunujący.

vertecouverture – zielony koc

Muzyka z innej rzeczywistości. Nieskrępowany strumień dźwięków splatający się ze swobodnym potokiem tekstu. Surrealistyczny pejzaż świata istniejącego tuż obok nas, ale dostrzegalnego tylko kącikiem oka. Minimalistyczne elektro wprowadzające w trans i prowadzące wprost ku drzwiom percepcji.

Hedache – Insane rock’n'roll

Ten wokal… Niewiele jednak łączy Hedache ze stylistyką kapel znanych frontmanów wysokiej częstotliwości. Zespół opiera brzmienie na połamanych rytmach, wyrazistym basie i thrashmetalowym brzmieniu. Jedna z niewielu MegaTotalnych kapel, która intensywnie razi oryginalnością, choć do Primusa czasem niedaleko.

Sprawdź poprzednie zestawy polecanych albumów: vol.1, vol.2, vol.3