Ósme zestawienie polecanych albumów to szepty i krzyki. Jest sporo mocnej, a nawet mrocznej muzy, ale też i dźwięków kontemplacyjnych, pozytywnych wibracji i energetyzującej mocy. Mamy więc, od najcięższych zaczynając toksyczne Botulinus Toxic i jajcarskiego Cremastera, hardcore’owy Sertyżur i nowofalowy The Saturday Tea, a także bardziej tradycyjne Stereotype, bujającą Krzywą Alternatywę i samplującego Frose. A całość prowadzą Szepty i Krzyki. Życzymy dobrego odbioru :)

Szepty i Krzyki / Szepty i Krzyki

Udane połączenie popowej melodyki, industrialnych brzmień, nowofalowej przekory, poetyckich wersów i dźwiękowych poszukiwań. Zespół tropi nowe znaczenia poprzez zestawianie odległych wartości. Interakcja z gośćmi obecnymi w niemal każdym utworze owocuje materiałem różnorodnym, ale wyjątkowo spójnym.

Stereotype / Two Songs For The Rock Quartet

Świetne granie odwołujące się do klasycznych amerykańskich wzorców, ale wzbogacone elementami jazz-soulowymi i nutami bliskimi współczesnej estetyce rocka. Całość wieńczy wyjątkowy głos wokalistki. Zespół zrealizował ten singlowy materiał cztery lata temu i… nadal nie wydał dużej płyty. Czemu?! Pomożecie?

Sertyżur / Sertyżur

Żywiołowy i hałaśliwy harDCore nawiązujący do najlepszych wzorców z Washington DC. Swój pozorny chaos dźwiękowy Sertyżur opiera na pogiętym w pięćset basowym kręgosłupie. Poruszać się po nim trudno, ale ale jak już złapie się rytm, nie da rady się od niego uwolnić. Energetyczna i pozytywna muzyka na doładowanie baterii.

Airy Cocktail / Pierwsza płyta

Muzyka Airy Cocktail to lekki, świeży rock z oddechem, ocierający się o pop i nową falę. Ogromnym atutem zespołu jest umiejętność komponowania nieoczywistych, nie dających się przewidzieć, ale jednocześnie wpadających w ucho melodii, śpiewanych przez wokalistkę o świetnym głosie. Bardzo pozytywne dźwięki.

frose / skupiony na bitach

Samplujących artystów można można podzielić na dwa rodzaje: takich, którzy z braku pomysłu toną w oceanie możliwości oraz potrafiących wskoczyć na falę i pomknąć z wiatrem. Do tych drugich zalicza się Frose. Jego utwory to swobodne, acidjazzowe przestrzenie porządkowane przez hiphopową rytmikę. Klimat wciąga, że hej!

The Saturday Tea / Quagmire On Moon Horn

Pełne punkowej zadziorności kawałki o zimnofalowych inklinacjach pretendujące do miana alternatywnych przebojów. Trio w klasycznym składzie (bas, gitara, bębny, wokal) często zmieniając tempo oraz dynamikę umiejętnie buduje napięcie kompozycji. Całością steruje bezkompromisowy, chłodny ale charyzmatyczny wokal.

Redrum / Veto

Nagrania pochodzące ze świetnie zrealizowanej, debiutanckiej płyty zespołu. Progresywny metal w wykonaniu Redrum brzmi tu dokładnie tak jak powinien: jest potęga dźwięku, klarowność brzmienia, nie brak nieodzownej nuty szaleństwa. Dzięki sprawnemu operowaniu ciszą utwory zyskują ogromną dynamikę. Jest moc!

Sickbag / Kilka prawd

Wyraziste i ciężkie riffy, mocny hip-hopowy wokal oraz przeszywające i zapamiętywalne refreny to recepta na niezły muzyczny manifest. Taka jest własnie twórczość Sickbag, jednego z pierwszych zespołów jakie blisko 4. lata temu pojawiły się na MegaTotal.pl. Z pewnością warto ponownie odkryć ich muzykę, zatem polecamy!

Krzywa alternatywa / Krzywa – live

Ten album zawiera to, czego może oczekiwać fan korzennego, odwołującego się do klasyki reggae-ska. To pochwała miłości, szczerości i prostoty jasnej strony mocy. Muzyka nastraja optymizmem, a melodie przyczepiają się do słuchacza błyskawicznie. Daleko od bezmyślnej, popowej eksploatacji gatunku, bliżej źródeł.

Botulinus Toxic / Demo 2007

Zbiór instrumentalnych miniaturek Botulinus Toxic to zestaw porażających dźwięków przypominających projekcję wizji zrodzonych w umyśle szaleńca cierpiącego na depresję maniakalną. Ciężkie, dołujące, psychodeliczne nagrania brzmią jak soundtrack do narkotycznego horroru. Na dłuższą metę może szkodzić. Polecamy :)

Cremaster / Mineta Uhr

Unikalny zestaw polecany fanom przeróżnych stopów cięższego metalu. Wymagane poczucie humoru. Przyda się też pewna znajomość angielszczyzny chociaż nieobowiązkowo. Coś dla Sadomasonów, fanów Mee-Haw’a Bayorra oraz tych, którym “mrok ogarnął krok”. Wikingom polecamy na “żeś” ;) Bo ryczą, grają i brzmią zawodowo!

Devin Style / Devastation Of Your Mind

Autorka, a zarazem producentka porusza się swobodnie w szeroko rozpostartej przestrzeni elektronicznych pejzaży, będących jakby pocztówkami z wypraw w odmienne i nie zawsze kolorowe stany świadomości. Eklektyczny, uderzający emocjonalnością styl kompozycji wzbogacony jest partiami instrumentów smyczkowych.

A całoś