To już dziewiąty zestaw polecanych albumów. Rozpiętość gatunkowa wyjątkowo duża. Od flamenco w wykonaniu zespołu cygańskiego po psychodeliczne odpały z innego wymiaru. Nieco hiphopu, trochę popu i triphopu, sporo ciężkiej jazdy od hardcore’a po stoner a wszystko to pod przewodnictwem The Washing Machine, którzy atakują z nowym materiałem. Życzymy dobrego odbioru :)

The Washing Machine / The Washing Machine

Muzyka The Washing Machine ewoluowała od alternatywnego indie do energetycznego rocka, zaprawionego szczyptą psychodelii. Zespół pisze świetne melodie, na bazie których konstruuje przebojowe killery. Doświadczenia z muzyką filmową dały zespołowi całkiem nowe środki wyrazu. Porywające!

Half Past Moment / Solar Intoxication

Zespołowi Half Past Moment udało się znaleźć złoty środek. Ich muzyka brzmi na pograniczach popu, jazzu, rocka, jazz rocka, czasem nawet hard rocka. Z godną podziwu gracją mieszają gatunki tak, że za każdym razem efekt zachwyca. Kompozycje są gęste, ale nie przeładowane. W sam raz. A całość otula ciepły, damski głos.

Yanina / Yanina

Inspiracją dla autorki są poczynania znanych i szanowanych songwriterek, takich jak Sheryl Crow, Alanis Morisette czy Tori Amos, ale także klasycy dobrej popowej piosenki na czele z The Beatles. Wokalistce towarzyszą doświadczeni muzycy, a efekt tej współpracy zasługuje na uznanie fanów dobrego pop-rocka.

Kinetic Jane / Kinetic Speed Tape

Duet z Puław od kilku lat konsekwentnie podąża ścieżką eksperymentów na bezkresnych elektroniczno-analogowych przestrzeniach. Sami budują swoje syntezatory i wzmacniacze a wenę czerpią ze świata dobywających się spontanicznie dźwięków. Siła basu, rytmu i improwizacji. Dźwiękowe stany świadomości.

Wysadzina / Wysadzina

Wysadzina to zjawisko polegające na podnoszeniu się ku górze powierzchni. Gdyby za powierzchnię uznać poprawnie spreparowany pod wymogi klasycznej polskiej rozgłośni komercyjnej, pseudoodlotowy materiał, to ta muza jest Mount Everestem. Miłe skojarzenia z wczesnym Queens Of the Stone Age, a do tego te nasze teksty!

Zespół cygański Romanca / Romanca

Prawdziwy unikat na MegaTotal. Tradycyjne utwory muzyki cygańskiej z elementami flamenco w interesującym wykonaniu zespołu Rolanda Bilickiego. Jak podaje ich oficjalna strona “zespół stanowi młode pokolenie artystów romskich, którzy nadal pielęgnują swój folklor”. Muzyka, która porusza zmysły, serce oraz duszę.

Venflon / Venflon

Muzyka Venflonu to dźwięki o podwyższonym ładunku pasji i energii. Swoją moc zespół zawdzięcza przede wszystkim wokaliście, którego głos nadaje charakter całości. Ale to wcale nie oznacza, że reszta się obija. Wręcz przeciwnie – miażdżące gitary i wbijająca w podłoże sekcja obezwładniają bez cienia litości.

Hope / When the Patience Ends (DEMO)

Grupa Hope proponuje ostrą, hardcore’owo-hiphopową młóckę. Młócka to jednak przemyślana. Skład grzeje równo, tam gdzie trzeba słychać rasowy ryk a w odpowiednich miejscach hiphopowe nadawanie solo czy też w chórze. Kapela nie stroni od motywów industrialnych, co całości nadaje smakowitego zabarwienia rdzy.

pandaredski2 / tom punks

Pandaredskiego nie da się sklasyfikować. Jego muzyka pochodzi z alternatywnej rzeczywistości. Psychodeliczne, minimalistyczne połamańce przypominają wczesne dokonania The Residents, którzy też przecież są z innego wymiaru. Pogięte kompozycje i teksty pokazują rzeczywistość, jakiej nie widać. Genialne!

Distant Earth / DEMO

Ze stonerem jest jak z bluesem. Ameryki nie da się już tu odkryć – albo się go czuje albo nie. Distant Earth czuje. Wszystko tu jest jak należy. Bardzo nisko zawieszona maszyneria jedzie prosto do przodu z odpowiednią prędkością. Przytłaczająca masa dźwięku chwyta za gardło i odpowiednio wierci w bebechach. Klasyk.

Stay Heavy / R.I.S.

Po co za wszelką cenę szukać nowych mutacji metalowych genów, skoro wszystko, co najlepsze powstało ponad 20 lat temu? Tej dyskusyjnej być może tezy broni jak się wydaje skutecznie ten kwintet. Oni z całą stanowczością twierdzą, że apogeum dynastii Riffu stanowią klasyczny heavy i thrash metal. A może to fakt?

Aro / Mieszkamy obok

Wszystko co powinien zawierać wartościowy rap znajduje się w tym albumie. Jest cyniczna i czasem wulgarna, ale wierna realiom dużego polskiego miasta poetyka tekstow. Są tu dość specyficznie pojmowane uniwersalne wartości, jak honor, miłość czy patriotyzm. Także inteligentna zabawa loopami i niezła produkcja.