W najbliższy poniedziałek MegaTotal.pl zaprasza na dwudziestą pierwszą edycję Ambientności. Tego dnia wieczorem terenNowy.live przywita wiosnę, artystyczny kolektyw terenNowy obchodzić będzie czwartą rocznicę aktywności a cykl Ambientność pożegna się z Nowym Wspaniałym Światem. Jako gość wystąpi zespół Brasil and the Gallowbrothers Band.

Niedawno, podczas dwudziestej Ambientności kolektyw obchodził dwulecie aktywności muzycznej. Przez cały czas działania terenNowy.live promuje muzykę przestrzeni we wszelkich jej przejawach. Na swoje występy zaprasza gości reprezentujących bardzo różne style muzyczne. Każdy koncert składa się z trzech części: dwu setów kolektywu przedzielonych występem zaproszonego wykonawcy.

Prezentując różne projekty z pogranicza ambient, etno, folk i experimental, terenNowy.live udowadnia, że ambient to nie tylko muzyka elektroniczna, ale również tworzona przez “żywe” instrumenty. Nie jest więc tylko stylem muzycznym, ale przede wszystkim ideą.

Brasil and the Gallowbrothers Band

Zespół gra oniryczną mieszankę ambientu, psychodelii i postrocka. Bazuje na improwizacjach, mieszając dźwięki gitar z analogową elektroniką.

terenNowy.live

Samorodna sekcja kolektywu terenNowy. W 101% improwizacyjna podróż po przestrzeniach ambient-experimental-etno. Zespół ma własną filozofię istnienia, działania i tworzenia i konsekwentnie realizuje ją w kolejnych odsłonach cyklu Ambientność. Muzyka improwizowana przez terenNowego.live podczas koncertów jest konstrukcją utkaną z dźwięków generowanych przy użyciu najnowszych technologii, najstarszych instrumentów i ludzkich głosów.

Dwudziesta pierwsza Ambientność to ostatnia odsłona cyklu w Nowym Wspaniałym Świecie. Od następnej edycji kolektyw przenosi się do Miasta.

Wieczór rozpocznie się o godzinie 20:00. Wstęp wolny.