Na tę płytę warto było czekać aż trzy lata! “I wszystko jasne” łódzkiego zespołu Evenement to doskonale wyprodukowany, pełen potencjalnych hitów, mainstream-rockowy longplay, będący zwieńczeniem kilkuletniej działalności duetu Łukasza Kałuży i Krzysztofa Cichańskiego oraz współpracujących z nimi muzyków.

Płytę otwiera rasowy i błyskawicznie wpadający w ucho funky rocker “Wzrok”, obecny tu podwójnie, także w specjalnej wersji z udziałem Norbiego! Dalej jest nie mniej przebojowo. “Ile wiary mam”, “Nie da rady”, czy “Bez ratunku” to melodyjne i dynamiczne rockowe kawałki, z których każdy może i powinien zostać radiowym hitem.

A przecież mamy jeszcze “Kiedyś te role się odwrócą”, nieco spokojniejszy utwór powalający swym hymnowym ładunkiem, idealny na duże sceny i festiwale, by nie rzec wypełnione publicznością stadiony z płonącymi zapalniczkami.

“Tylko noce” i “Nienawiść we mnie tkwi” to z kolei świetne propozycje do mknącego autostradą samochodu, godne porównania z hard rockowymi hiciorami Van Halen, Bon Jovi czy Foreigner.

Jest też na tej płycie lirycznie i ciepło. “Dla Ciebie zmienię” i “Dzień daje nadzieję” to ujmujące prostotą przekazu, rockowe ballady o miłości, popełnione z dużą klasą. W sam raz na specjalne okazje o dużym stopniu intymności!

Na koniec warto zacytować fragment tekstu, odbiegającego stylistyką od reszty i pulsującego salsą “Wakacyjnego”: “Nikt tu nie będzie smutny, orkiestra jest prosto z Kuby, przepraszam, to nic nie szkodzi – to Evenement z Łodzi” ;) I wszystko jasne!

Oprócz muzyków wymienionych w składzie, w nagraniach debiutanckiego albumu zespołu Evenement udział wzięli:

Wojtek “Lofi” Stępnik – instrumenty klawiszowe, współprodukcja; Maciek Malec – puzon; Marek Maciejewski – sax; Marcin Błoszyk – trąbka; Maciej Górski – rap “Wakacyjny”, chórki, teksty; Marcin Jakubowski – bass, gitary akustyczne; Paweł Marciniak – bass; Paweł Stępień – perkusja; Przemek “Bęben” Kuczyński – perkusja; Michał Nowak – bass; Marek Dulewicz – gitary elektryczne; Emilia Kudra – teksty; Ewa Rodak – tekst “Kiedyś te role…”.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes
Zobacz stronę zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

jurbud
muchaphu
cichy 1975
fuks1976
hajduk7
francf
detelina
menager
barbie83
lehoo
oraz 127 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Łukasz Kałuża – lider, vocal, gitara
Krzysztof Cichański – lider, vocal
Bartosz Wroniszewski – perkusja
Jarosław Kuna – gitara basowa
Tomasz Czapliński – gitara elektryczna
Łukasz Kapuściński – gitara elektryczna
Maciej Janecki – instrumenty klawiszowe

Utwory na płycie:

1. Wzrok
2. Ile wiary mam
3. Dla ciebie zmienię
4. Nie da rady
5. W każdy dzień
6. Kiedyś te role się odwrócą
7. Tylko noce
8. Bez ratunku
9. Nienawiść we mnie tkwi
10. Dzień daje nadzieję
11. Wakacyjny
12. Wzrok [feat. norbi]