W dniach 22-23 października siedzibę Komuny Warszawa na dwa dni przejął kolektyw terenNowy. Ścianami i sufitami zawładnęły graficzne prace Skaina Maya, rozbarwiając je kolorowym blaskiem z akcentem mrocznego komentarza.

Środek pomieszczenia stał się elastyczną “strefą dźwięku”, przez którą swobodnie mogli przepływać widzowie, a w jego epicentrum stanęła magiczna, przestrzenna instalacja Jana Pieniążka, symbolicznie odmierzająca kolejne etapy imprezy.

I tak – zaczęło się od koncertu terenNowy.live, podczas którego kolektywowi poszukiwacze dźwięków podjęli dialog ze świetnymi wizualizacjami miksowanymi live przez zaproszony gdyński duet – Piskun & Lady Black.

Aura otwartości artystycznej zainspirowała nawet widzów, i w pewnym momencie przebywająca wśród publiczności performerka Kass zaczęła tańczyć wśród artystów, dodając ze swojej strony kolejny żywy element twórczej interpretacji. W kolejnej części wieczoru HiroSzyma zaprezentował swój multimedialny pokaz wideo-instalacji komentowanej żywym dźwiękiem.

W kolejnym dniu scena stała się bazą dla muzyczno-ambientowych warsztatów dla dzieci, a następnie przemieniła się w salę kinową, na której wyświetlony został genialny argentyński film “La Antena”, a kolektyw terenNowy ilustrował ten film własną muzyką graną na żywo.

Publiczność szybko zrozumiała, że w takiej sytuacji wszystkie chwyty są dozwolone, i spontanicznie dołączyła do muzycznej zabawy.. I całe szczęście – urok działań kolektywu polega bowiem właśnie na elastyczności i współdziałaniu z publiką, która i w tym przypadku dała sie uwieść klimatowi spotkania, i aktywnie włączała się w imprezę.

mruczAnka