iNNi kończą 10 lat! Z tej okazji w ich rodzinnym mieście – Choszcznie, odbędzie się huczna impreza, na której, oprócz jubilatów zagrają jeszcze cztery inne kapele. Jednocześnie będzie to trzydziestolecie pracy artystycznej wokalisty i tekściarza zespołu iNNi – Artura Szuby. Z przyjemnością patronujemy temu wydarzeniu :)

iNNi powstali w Choszcznie z inicjatywy Artura Szuby w listopadzie 2003 r. Miała to być efemeryczna grupa powołana na potrzeby promocji książki “Gdzie oni są?” Książka wówczas się nie ukazała, ale koncert się odbył – w styczniu 2004 w warszawskim klubie PARK iNNi zagrali w towarzystwie Cytadeli, Moskwy i 1984, i przetrwali aż do dziś. A książkę po latach wydali fani ze społeczności MegaTotal.pl

Dowodzący iNNym Artur Szuba to muzyk, poeta, wydawca, animator kultury, dziennikarz, PRowiec, współtwórca także innego zespołu – Szepty i Krzyki, współautor książki Gdzie oni są? czyli zbioru wywiadów dotyczących alternatywnej muzyki lat 80. minionego wieku.

Podczas urodzinowej imprezy wystąpią: Szepty i Krzyki (WARSZAWA), Curcuma (SZCZECIN), Reactor7X (SZCZECIN), iNNi (CHOSZCZNO), Fishing Group (CHOSZCZNO). Wydarzenie ma charakter kulturalny i jest bezpłatne.

iNNi

Zespól powstał 2003 roku. Ma na koncie m.in występy na koncercie specjalnym poświęconym pamięci Grzegorza Ciechowskiego, tczewskim festiwalu In Memoriam, Dniu Białej Flagi – ogólnopolskim zlocie fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego oraz szczecińskim festiwalu GRAMY, gdzie za piosenkę “Niech nie będzie spokojnie” otrzymał II nagrodę publiczności.

iNNi wydali cztery płyty: „…w nas nie ma ciszy…” (OFFmusic, 2005), „Chaorder” (Agencja Artystyczna MTJ, 2006), Neonowa (MegaTotal.pl, 2009) i Szepty i Krzyki (MegaTotal.pl, 2013)

Grupa zrealizowała osiem wideoklipów: „Piosenka o małych miasteczkach”, „Kameleon”, „Salus”, „Uwielbiam patrzeć”, „Zanim będę”, „Msza niedzielna” oraz „Separatysta” i „Red Alert”. Wszystkie powstały w Choszcznie.

CURCUMA

Zespół powstał w 2007, ale jego skład ustabilizował się cztery lata później. Gra post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. To koncertowy dynamit wspomagany przez młot pneumatyczny. Ma na koncie epkę NIKT i dwa single: Świt i Gwóźdź, do którego powstał także clip. Curcuma zagrała na Przystanku Woodstock.

Dlaczego ten zespół? Bo jego muzycy grali z iNNymi na festiwalu pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie oraz składance i koncercie „Nieustanne tango” w Szczecinie.

SZEPTY I KRZYKI

Zespół powstał dzięki płycie pod tym tytułem, którą w 2013 r. wspólnie nagrały zaprzyjaźnione zespoły iNNi i Projekt LR. O założeniu grupy zdecydowano po koncercie z okazji premiery krążka. Wszystko zaczęło się 3 lata wcześniej od duetu Artura Szuby (iNNi) – wokal, teksty, kompozycje i Tomasza Herbricha (Projekt LR) – elektronika, instrumenty klawiszowe, wokal, kompozycje, do których dołączyli: śpiewający basista Rafał Goran Kaczewski z Recza (Troll, Handyman, Mery Spolsky, Zaginiony, Ysia Band) i gitarzysta Konserwa (M-65ic, La Notte, Pa Fu i Chłodny Tata).

Dlaczego ten zespół? Bo to mutacja iNNych, tylko w warszawskim składzie… choć nie do końca.

REACTOR7X

Szczecińska formacja grająca muzykę z pograniczna dark/harsh electro. Mają za sobą m.in. występ na Castle Party Festival i koncerty u boku Controlled Collapse, Tyske Ludder, Autodafeh, Jesus & The Gurus, Wieloryba i niemieckiej gwiazdy elektro popu De/Vision. Nagrali płytę demo Disorder.

Dlaczego ten zespół? Bo to przyjaciele ze Szczecina.

FISHING GROUP

Ta początkująca choszczeńska formacja utworzona w 2013 roku gra mieszankę rocka i funku. Tworzą ją zdolni artyści młodego pokolenia: Wojciech Winnicki (voc, g), Piotr Kowalik (g), Igor Kołodziejski (bass), Maciek Staniewski (dr).