Dokładnie w rocznicę zebrania megatotala Asspirine pokazuje Fanom, na co poszły ich pieniądze. Poszły na niebiesko-czerwono-czarne pudełko i czerwono-czarną płytkę. A na płytce 40 minut ostrego, ciężkiego, ale melodyjnego wygaru. Proszę Państwa, to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

asspirine_premiera_page

Dwa wokale, dwie gitary i sekcja. Taki skład musi mieć moc. AssBest – debiutancka płyta Asspirine to zestaw dziesięciu naładowanych energią utworów, rozpisanych na klasyczny rockowy skład i dwóch wokalistów. Rozpiętość serwowanych emocji określa już pierwszy utwór – Euforia i depresja. Kapela w zaskakująco zgrabny sposób balansuje pomiędzy lirycznym muskaniem strun a wywrzeszczanym buntem a la Rage Against the Machine.

Liryczne muskanie nie oznacza tu jednak westchnień w świetle księżyca – to mocna płyta i emocje opadają tylko po to, by nabrać oddechu i skoczyć do góry jeszcze wyżej, z jeszcze większą siłą i drapieżnością. Co ważne, zespół na tej huśtawce ani na chwilę nie zapomina, że w dobrej piosence fajna melodia to podstawa a niegłupi tekst może tylko pomóc.

Assbest to 40 minut ostrej jazdy, czystej rockowej muzyki granej przez sześciu wymiataczy, którzy wiedzą, czego chcą i śpiewają o tym prosto w twarz. Asspirine to zespół doskonale sprawdzający się na koncertach, Assbestu trzeba więc też słuchać głośno, bardzo głośno. A jeśli kogoś rozboli głowa… cóż zawsze może łyknąć kolejną Asspirynę.

Z okazji premiery płyty zespół zaprasza dziś na 19:30 do wołomińskiego pubu “Taaka Ryba”. Razem z jubilatami (pierwsza rocznica zebrania :) zagrają Killing Silence. Znaczy się cicho nie będzie :) Wjazd na koncert jest free, a płytkę AssBest będzie można nabyć drogą kupna za kontuarem. Oprócz tego zespół szykuje kilka niespodzianek…

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl
soul
frodo
musiq
demoneye
steve
muchaphu
soundeater
verges
gapopek
phenek
oraz 207 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:
Rafał “Rolek” Rola (śpiew)
Sebastian Składnik (śpiew)
Mateusz Romek (g)
Adam Murawski (g)
Barek “Bartol” Miernicki (bas)
Maciek “Szczota” Szczotko (dr)

Utwory na płycie:
1. Euforia i depresja
2. Spalam się
3. Drugie pół
4. Noc
5. Taki mecz [Szatniarz]
6. Utykam
7. Na pożyczonym czasie
8. Wiry niezgody
9. Republika głupich słów
10. Niebo płonie

Strona zespołu

Asspirine – AssBest. Kup tę płytę w MegaTunes!