11 maja 2015 r. miała miejsce premiera teledysku Bartka Grzanka który powstał dzięki wsparciu społeczności MegaTotal.pl. Piosenka Ikar jest jednocześnie częścią singla z 3 utworami, zapowiadającego debiutancki album artysty. Płytę wyda jesienią MJM Music Polska.

Producentem wideoklipu jest agencja Cine.pl. W skład singla, który jest już dostępny w wersji cyfrowej m.in. na Google Play, Spotify, oraz Amazon.com wchodzą dwie wersje utworu Ikar (radiowa oraz albumowa) oraz anglojęzyczna piosenka Favorite Son.

Bartek Grzanek - Ikar.

Bartek Grzanek jest artystą doskonale znanym fanom z MegaTotal.pl. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer, który dzięki nim wydał w 2009 roku jedną z pierwszych polskich płyt sfinansowanych w modelu crowdfundingowym – singla Silver Tears. Zespół ten był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za pytę „Testosterone” (2003 Universal Music Polska). Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008). Grzanek grał także na gitarze w zespole Rezerwat a od 2011 roku jest gitarzystą w zespole Rafała Brzozowskiego. W 2011 r. artysta uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland”, w drużynie Andrzeja Piasecznego, natomiast w 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent” (TVN).

Strona artysty na Facebooku.

Wydarzenie na Facebooku.