Łódzka delegacja w składzie z Bielasem i jego Marynarzami pojedzie 8 marca do Warszawy, by zawieźć kwiaty warszawskim kobietom. Uroczyste wręczenie odbędzie się o 21:00 w klubie Wkręt.

Bielas i Marynarze to czterech łódzkich muzyków, którzy bawią się muzyką, łącząc bardzo różne gatunki. W ich twórczości słychać tradycyjny rock, blues, country, punk, a nawet oraz poezjĘ śpiewaną.

Nad całością czuwa Jacek Bielas Bieleński – muzyk, aktor, tekściarz, animator kultury, scenarzysta, podróżnik, buddysta. Współpracował m.in. z Ziutem Gralakiem, Włodkiem Kiniorskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Fiolką czy Wojciechem Waglewskim.

Towarzyszą mu łódzcy muzycy: Robert Tuta – gitara (1984, Agressiva69, N.O.T., Tryp), Piotr Gwadera – perkusja (Little White Lies, L.Stadt, Blisko Pola, Bogowie) oraz Wojtek Michalec – gitara basowa (Mięśnie, X, Cool Kids of Death).

Marynarze narodzili się w mieszkaniu Bielasa podczas jednego z nocnych jam sessions. Wspólne muzykowanie przerodziło się w pomysł, aby do tekstów Bieleńskiego stworzyć akompaniament z rockowym pazurem. W repertuarze grupy nie brakuje szlagierów, choć zagranych zupełnie inaczej niż do tej pory, m.in. Marynarzy Łodzi i Dentysty Sadysty w zupełnie nowej odsłonie.

Miejsce: Klub WKRĘT, ul. Chełmska 21, Warszawa
Start: 21.00
Wjazd: Panie za free, a Panowie: 20 PLN
Facebook: https://www.facebook.com/events/1420616808179372/