Już w najbliższy piątek w Łodzi startuje 24 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. W tym roku patronem imprezy jest MegaTotal.pl. Będziemy tam też mieć swoje stoisko i warsztaty :)

Uczestników Festiwalu przyciąga do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach.

W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, która jest największym tego typu obiektem w Polsce. Również po raz pierwszy na festiwalu zostanie zaprezentowane tak szerokie spektrum związane z grami komputerowymi: konkursy i rozgrywki turniejowe, dopełnią panele dyskusyjne, a także giełda sprzętu i gier komputerowych.

Na koronie obiektu zostanie umiejscowiona strefa targowa, a na płycie stanowiska dedykacji oraz strefa turniejów gier planszowych, RPG i komputerowych. Główna scena festiwalu znajdzie się pośrodku hali, tam odbędzie się gala wręczenia nagród, cosplay, wybory rysunkowej miss festiwalu. Wstęp na festiwal w Atlas Arenie będzie bezpłatny, natomiast przy wejściu sprzedawane będą cegiełki na rzecz organizacji imprezy.

Oprócz kilkunastu wystaw, spotkań ze znanymi artystami, organizatorzy uwzględnili w programie także warsztaty dla twórców i amatorów, liczne panele dyskusyjne.

Krzysztof Ostrowski (rysownik, twórca m.in. komiksowej „Plasteliny” i wokalista Cool Kids Of Death) poprowadzi warsztaty „Tablet w służbie komiksu”, przy wykorzystaniu tabletu Dell XPS 18, który posłużył mu do stworzenia okładki pierwszego zeszytu komiksu o przygodach Stefana Well Dell, prezentowanego na 24.MFKiG.

Festiwal uzupełnią liczne, specjalne strefy: targowa, dziecięca, Star Wars i Maga Corner (dla miłośników komiksu japońskiego – wśród atrakcji cosplay, czyli konkurs na najlepsze przebranie za postać z komiksu, anime czy gry).

Innymi miejscami festiwalowymi będą Dom Literatury w Łodzi, Łódzki Dom Kultury, gdzie zaprezentujemy wystawy. Ponadto poza Łodzią zorganizowane będą trzy wystawy komiksowe w Łowiczu (Łowicki Ośrodek Kultury), Piotrkowie Trybunalskim (Ośrodek Działań Artystycznych) i Wieluniu (Wieluński Dom Kultury).

UWAGA!

Zapraszamy do naszego festiwalowego stoiska oraz na warsztaty dotyczące crowdfundingu, które odbędą się w sobotę. Szczegóły niebawem :)