Patryk Gałuszka z Uniwersytetu Łódzkiego, z którym przeprowadzaliśmy badania społeczności MegaTotal.pl, dziś i jutro weźmie udział w dwu wydarzeniach, podczas których prezentować będzie między innymi nasz serwis z naukowego punktu widzenia.

Pierwsze z nich, dziś, to spotkanie warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Socjologicznego pod hasłem “Muzyka w relacjach społecznych”.

Muzyka jest wszędzie – na ulicy, w restauracji, w sklepie czy u fryzjera. Jej wszechobecność w codziennym życiu sprawia, że często nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ muzyka może mieć na nasze zachowanie czy samopoczucie. Warto więc zadać sobie pytania: na ile muzyka może być aktywny elementem życia społecznego? Na czym polega „moc” muzyki i w jakich sytuacjach się manifestuje? W jakim stopniu rozwój nowych mediów (w szczególności Internetu) wpływa na zmiany w obrębie relacji społecznych i praktyk związanych z muzyką?

Wystąpią:
prof. Wojciech J. Burszta (IKiK SWPS)
dr Patryk Gałuszka (IE UŁ)
dr Tomasz Nowak (IM UW)

Piątek, 20 kwietnia, godzina 17:00, Pałac Staszica (Nowy Świat 72), sala 242.

Z kolei jutro, ok. godz. 13.00 podczas konferencji 3rd Polish Law & Economics Conference Patryk Gałuszka wspólnie z Victorem Bystrovem zaprezentują referat zatytułowany Development of Crowdfunding in Poland from the Perspectives of Law and Economics.

Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet Warszawski oraz Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa – PSEAP. Strona stowarzyszenia tak zaprasza na wydarzenie:

Konferencja ma na celu podsumowanie aktualnych dokonań w dziedzinie ekonomicznej analizy prawa oraz stworzenie impulsu do dalszych badań w tym zakresie. Stanowi ponadto okazję do wymiany myśli i doświadczeń wśród przedstawicieli nauki, prawników i ekonomistów, zajmujących się tematyką Law & Economics w Polsce.
Wykład gościnny przedstawi Prof. Thomas Ulen z University of Illinois at Urbana Champaign, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli ekonomicznej analizy prawa na świecie.

Sobota, 21 kwietnia, godzina 13:00, Uniwersytet Warszawski, Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32, Sala Balowa

Bardzo polecamy :)