30. sierpnia. Alibi. Wrocław. Fani death metalu powinni tam wtedy być! W ramach trasy „European Tour 2015” wystąpią dwaj giganci gatunku – Nile oraz Suffocation. Zapraszamy wspólnie z PW Events i mamy specjalny konkurs z dwoma podwójnymi wejściówkami!

Nile & Suffocation we Wrocławiu.

Zapowiada się wybuchowe zakończenie wakacji! Obydwa koncerty zapowiadają się arcyciekawie, ponieważ Nile zaprezentuje premierowy materiał ze swojej ósmej studyjnej płyty, której premiera zaplanowana jest na jesień 2015. Natomiast Suffocation cyklem koncertów chce uczcić 25-lecie działalności, przygotowując na tę okazję specjalny, przekrojowy set.

Nile to amerykańska grupa powstała w 1993 roku, wykonująca brutal/technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu. Zespół uznany na całym świecie ze względu na wybitną technikę gry na instrumentach, która wpłynęła na rozwój muzyki death metalowej. Karl Sanders, lider zespołu, zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych death metalowych muzyków stworzonym przez “Decibel Magazine”. Nile aktualnie pracuje nad ósmym albumem studyjnym. Jego premiera nastąpi przed europejską trasą zaplanowaną na jesień tego roku, zatem na koncercie w Alibii fani zespołu usłyszą materiał z nowej płyty jako pierwsi.

Suffocation to nowojorski zespół zaliczany do prekursorów swojego gatunku. Podobnie jak Massive Music świętują w tym roku 25 lat istnienia. Ich ostatni album „Pinnacle of Bedlam” (Nuclear Blast, 2013) znalazł się na liście najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200. Zespół pracuje właśnie nad kolejnym wydawnictwem, ktorego premiera zaplanowana jest na jesień. Najnowsze utwory zapewne usłyszymy już w lecie. Występ zespołu na festiwalu rozpoczyna europejską trasę u boku Nile.

SZCZEGÓŁY KONCERTU

Nile + Suffocation
30.08.2015, niedziela, godz. 19.00, klub Alibi, Wrocław
Wydarzenie na Facebooku
Bilety: 69 zł (pwevents.pl) / 79 zł przedsprzedaż/ 89 zł w dniu koncertu
Do nabycia w: pwevents.pl, ticketpro, eventim, ebilet, biletomat, alibi, rocky shop

Konkurs!

Zgarnij jedną z dwóch podwójnych wejściówek! Napisz pod adresem konkurs@megatotal.pl i wymień jak najwięcej wykonawców ze świata wykonujących muzykę podobną stylistycznie do gwiazd wrocławskiego koncertu! Odpowiedź prześlij do 15 sierpnia!