Trzeci album Power Of Trinity, wydany dzięki wsparciu społeczności MegaTotal.pl. utwierdza w przekonaniu, że ten zespół nie lubi stać w miejscu. Reggaeowe wibracje jeszcze troszkę są na tej płycie wyczuwalne, ale rządzi przede wszystkim mocne gitarowe granie gdzieś na styku indie i klasyki rocka. Nietuzinkowym riffom doskonale pomaga melodyjność i siła wokalu Kuby Koźby. Wszystko to powoduje, że mamy do czynienia z płytą, na której co kilka minut pojawia się potencjalny hit.

Power Of Trinity - Legorock

Świetnie wyprodukowany przez Agima Dżeljiljię (Oszibarack) materiał trwa 32 minuty. Świadczy to o dojrzałości zespołu, który doskonale wie co ma do powiedzenia przekazując to po prostu mocno, krótko i na temat. W tym czasie dostajemy zresztą dość szeroki kalejdoskop muzycznych skojarzeń (przy czym PoT nieprzewanie pozostają sobą). Otwierają lekko “RedHotowym” Inferno, by w Silly nieco przypomnieć swoje reggae rockowe źródła sięgające Bad Brains czy Fishbone. Następne utwory to klasyczny rock pełen wręcz brytyjskiej melodyjności ale i gitarowej energii (Poniedziałek, Oko, Show Me How Your Rock, Gorzki Ja). Te utwory często mogą gościć w stacjach radiowych, nawet w tych najbardziej komercyjnych, uszlachetniając z pewnością ich ofertę. Doskonale też sprawdzą się na koncertach.

- Dostępność środków, które można dziś wykorzystać do zrobienia płyty jest ogromna i grzechem byłoby z nich nie skorzystać – mówią Kuba Koźba i Łukasz Cyprys. - Zrobiliśmy piosenki, które dobrze nam się gra. Mamy nadzieję, że dobrze także słucha.

Jak twierdzi wydawca (MJM Music PL) “Legorock” to eklektyczny, piosenkowy album, inspirowany popkulturą, zabawkami i budowaniem życia z “klocków“. Może i dlatego oprócz rockowych numerów pod koniec mamy utwory, które wyraźnie podążają w kierunku estetyki stricte popowej  (Dalej i Wszystko Co Lubię). Nie ma tu prawie nic z wczesnego PoT, w tym drugim pobrzmiewa wręcz niebezpiecznie stylistyka tv mainstreamu, no ale może przecież taki był plan. Dobrze pozyskać jest nowych fanów jednocześnie nie tracąc tych starych :) Finałowy Heart Matter to z kolei jakby wycieczka do świata r’n'b i soul, w której całkiem czarny głos Kuby Koźby sprawdza się bardzo dobrze.

Power Of Trinity 2014

Podsumowując – wygląda na to, że Power Of Trinity powrócili z klasą i z tarczą. Mają kilka asów w garści i można wróżyć Legorock komercyjny sukces. A że nadal są świetnym rockowym składem to wypada życzyć im sukcesów także i na nowych terytoriach, na które wkroczyli. Mogą na nich poważnie zamieszać, poszerzając przy tym grono fanów szlachetnie brzmiącego gitarowego grania. Solidne cztery i pół gwiazdki na pięć możliwych! A pięć dla rewelacyjnej okładki, której autorem jest Kuba Hakobo Stępień, jeden z 50 najlepszych grafików w Europie.

Kup album w MegaTunes.pl

Wydanie płyty współfinansowali fani z MegaTotal.pl:
pavulon
Koleś.Git.Dominik
oloch
tf68nashorn
fan23
mdwh
mrsparryhotter
wspione
td70
stiven
oraz 208 innych fanów

Utwory
01. Inferno
02. Silly
03. Faza REM
04. Suma ran
05. Poniedziałek
06. Gorzki ja
07. Show Me How Your Rock
08. Oko
09. Dalej
10. Wszystko co lubię
11. Heart Matter

Skład zespołu:
Kuba Koźba – głos
Łukasz Cyprys – gitara
Krzysztof Grudziński – gitara basowa
Grzegorz Graczyk – perkusja

Realizacja, produkcja, mix: Agim Dżeljilji
Wydawca: MJM Music PL