Trzy lata temu muzycy dwóch formacji Vixo i Cutcat połączyli swe siły pod szyldem Revlovers z zamiarem stworzenia dobrej muzyki w konwencji ambitnego, alternatywnego popu. Niedługo potem zaproszono ich na Heineken Openera, a na początku 2013 r. powstał ich debiutancki album Revison Thing. Już 14. listopada wydają go na płycie dzięki społeczności fanów MegaTotal.pl

Ich muzyka jest określana przez niektórych jako niecodzienne połączenie Interpol i Bat For Lashes. Sami nie bez racji dystansują się jednak od takich porównań. Celem numer jeden Revloversów jest bowiem po prostu pisanie dobrych piosenek, a przyświeca im mistrzowska w tej kategorii gwiazda The Beatles. Być może dlatego udało im się skomponować m.in. takie utwory jak znana z radiowej Trójki Copacabana.

O brzmieniu Revloversów decydują pieczołowicie utkane z gitar i analogowych instrumentów klawiszowych aranżacje oraz melodyjne linie wokalne wyśpiewane delikatnym głosem Basi Szafarz. Debiutancki album Revision Thing został starannie i efektownie wyprodukowany w łódzkim Studiu Soyuz pod okiem Kamila Łazikowskiego z Cool Kids Of Death. Sami muzycy tak opowiadają o tych utworach: “Piosenki zebrane na albumie to podsumowanie pierwszych trzech lat istnienia zespołu, który na pierwszym miejscu postawił sobie za cel poszukiwanie zrozumienia“.

Materiał z Revision Thing internetową premierę miał w kwietniu bieżącego roku, ale na płycie ukaże się 14. listopada nakładem założonej przez zespół wytwórni Gish. Środki na realizację wydawnictwa Revloversi pozyskali w dwa miesiące w najprostszy możliwy sposób – na serwisie MegaTotal.pl. To już 76. płyta sfinansowana przez MegaTotalnych fanów! Revlovers sami opowiadają o tej inicjatywie tak:

Jak zatem twierdzą Michał i Basia Revision Thing to nie ich ostatnie słowo. Oprócz tworzenia kolejnych piosenek planują rozwijać własny label Gish i pomagać innym obiecującym zespołom łódzkiej sceny muzycznej. Nas cieszy także, że zamierzają robić to we współpracy z serwisem i społecznością MegaTotal.pl :)

Skład zespołu:
Basia Szafarz
Sebastian Stasiak
Darek Grabowski
Michał Szafarz
KONKURS
Revision Thing jest albumem wydanym w niezwykle atrakcyjnej szacie graficznej, zaprojektowanej przez znanego i cenionego plakacistę, Krzysztofa Iwańskiego. Mamy konkurs, w którym do wygrania 5 egzemplarzy tej płyty. Będą to kopie podpisane przez zespół! Aby otrzymać jedną z nich należy jak najciekawiej opisać na czym polega wyjątkowość takiego zjawiska jak Revlovers na polskiej scenie muzycznej. Odpowiedź należy przesłać pod adres konkurs@megatotal.pl właśnie do dnia premiery, to jest do 14.11.2013 r. Standardowo do konkursu zapraszamy osoby posiadające konto użytkownika MegaTotal.pl i lubiące nasz fanpage na Facebooku.