Soulfly to nazwa-symbol dla fanów metalu. Od 18 lat ekipa Maxa Cavalery podąża drogą wyjątkową – wyznacza trendy, a jednocześnie łączy różne gatunki najcięższej odmiany rocka wplatając do nich egzotykę i duchowość kultur Ameryki Południowej. 19 lipca w stołecznej Proximie zespół zaprezentuje swoje najlepsze utwory oraz materiał z zapowiadanej na sierpień 2015 płyty Archangel. Jesteśmy patronem koncertu i mamy konkurs z zaproszeniami!

Soulfly w Proximie!

Cavalera opisuje najnowszy album jako najbardziej eksperymentalny, w całym dotychczasowym dorobku: Będzie nazywał się „Archangel” i wyjdzie w sierpniu nakładem Nuclear Blast. I jest już zasadniczo skończony. Muzyka jest w całości nagrana. Muszę skończyć niektóre wokale, miks, artworki i takie tam. Jest naprawdę dobry. Jestem podekscytowany. To interesująca płyta. Bardzo epicka, mistyczna płyta – Soulfly takich normalnie nie nagrywa. To jedna z tych płyt, która powstaje raz w życiu, album który ma wiele zwariowanych brzmień i bardzo odmiennych wymiarów. Jest bardziej eksperymentalny od reszty. Nadal ciężki w cholerę i bardzo szybki.

Soulfly

Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie z inicjatywy Cavalery, który odszedł rok wcześniej z zespołu Sepultura, którego był współzałożycielem. Do 2013 roku ukazało się dziewięć albumów studyjnych Soulfly oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Wszystkie płyty biły rekordy popularności na światowych listach sprzedaży, a swoją twórczość zakończyli, póki co, na albumie „Savages” z 2013 roku.

Fani death czy thrash, ale i nu-metalu, a nawet muzyki hardcore, których twórczość Cavalery i spółki potrafi zaskakująco jednoczyć z niecierpliwością czekają już na nowy album. Archangel ukaże się pod koniec sierpnia 2015 nakładem Nuclear Blast, a utwory z tej płyty usłyszymy w Proximie 19 lipca!

SZCZEGÓŁY KONCERTU

Soulfly
19.07. – Proxima, Warszawa
Bilety: 65 zł – PW Events
75 zł – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Media Markt, Saturn, Empik, klub Proxima
85 zł – W dniu koncertu
Support: info wkrótce.

KONKURS!

Wygraj jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na koncert Soulfly w Proximie! Aby je otrzymać napisz nam w zwięzły sposób (2-3 zdania) ale jak najciekawiej o swoim ulubionym albumie tego zespołu. Dodatkowo odpowiedz – który album z udziałem Maxa Cavalery uznaliśmy za jedną z lepszych płyt 2014 roku? Podpowiedź znajdziesz TUTAJ
Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@megatotal.pl do końca czerwca!