Po Tides Of Nebula mamy kolejny wybitny zespół w post rockowym uniwersum. Trójmiejskie Spoiwo z wydanym w ubiegłym roku albumem “Salute Solitude” uznane zostało najlepszą nową grupą 2015 roku na świecie przez internetową społeczność prestiżowego serwisu arcticdrones.com.

Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak

Album “Salute Solitude” to muzyka nie śpiesząca się, za każdym razem skonstruowana z transowych motywów kilku intrygująco zestawionych ze sobą dźwięków. Każda z opowieści rozwija powoli skrzydła i unosi do pięknego lotu nad pełnymi mrocznej melancholii krajobrazami, szkicowanymi za pomocą klasycznych dla rockowego składu instrumentów: gitar, perkusji i wypełniających głębię syntezatorów.

Precyzyjnie utkana dramaturgia tych kompozycji potrafi wciągnąć słuchacza do hipnotycznej podróży, a to jest cechą najlepszych albumów z szeroko rozumianego spektrum post czy space rocka. To dźwięki o świetnych walorach ilustracyjnych, a wyrażone żywą tkanką lampowej mocy zyskują dodatkowo podczas koncertu.

Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak

Skład zespołu:
Paweł Bereszczyński – bas, syntezator.
Piotr Gierzyński – gitara.
Simona Jambor – syntezator.
Krzysztof Sarnek – perkusja.
Krzysztof Zaczyński – bas, syntezator.

W połowie maja Spoiwo zagra w Bratysławie na whoneedslyrics?! festival 2016 .

Wydarzenie na Facebooku

W artykule wykorzystano zdjęcia z koncertu, który odbył się 13. marca w łódzkim klubie Żarty Żartami. Fotografie Anita Andrzejczak

 Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak

 Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak

 Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak

 Spoiwo. Foto: Anita Andrzejczak