W listopadzie pojawi się w Polsce norweski zespół The Shining. Ich zakręcone granie, w którym słychać black metal, free jazz, fusion oraz różnorakie eksperymenty szczególnie świetnie wypada na żywo. Przekonają się o tym fani w warszawskiej Hydrozagadce (2.11) oraz wrocławskim klubie Liverpool (3.11). Wygraj podwójne zaproszenie!

The Shining. Foto: mat. prasowe PW Events

The Shining to zespół, po którym można zawsze spodziewać się czegoś niespodziewanego. Przykład? W najdłuższy dzień 2015 roku, czyli przesilenie czerwcowe, 21 czerwca, Jørgen Munkeby, Håkon Sagen, Eirik Tovsrud Knutsen i Tobias Ørnes Andersen zagrali koncert na wysokiej na ponad 700 metrów skale, mając dosłownie parę metrów za sobą przepaść.

Norwegowie mają na koncie sześć albumów, a 16 października wyda siódmy “International Blackjazz Society”. To właśnie muzykę z tej płyty promować będą na polskich koncertach, nie zabraknie jednak kompozycji z wcześniejszych, choćby genialnego “Blackjazz”. Oto pierwsza zapowiedź nowego albumu:

Oficjalny fanpage The Shining

Absolutnie pojechanych Norwegów supportować będą australijscy prog metalowcy Caligula’s Horse oraz hardcore’wy skład Jack Dalton (także z Norwegii).

SZCZEGÓŁY KONCERTÓW:

2.11 – Warszawa/Hydrozagadka, ul. 11 listopada
Bilety: 65 PLN PW Events
70 PLN (Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat, klub)
75 PLN (w dniu koncertu)
Koncert na Facebooku

3.11 – Wrocław/Liverpool, ul. Świdnicka 37
Bilety: 65 PLN PW Events
70 PLN (Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat, klub)
75 PLN (w dniu koncertu)
Koncert na Facebooku

Organizator: PW Events

KONKURS!

Wygraj podwójne zaproszenie na wybrany z dwóch powyższych koncertów! Napisz, który z polskich zespołów najlepiej pasowałby do wspólnego grania z The Shining. Krótkie uzasadnienie wyślij pod adresem konkurs@megatotal.pl do niedzieli 25. października.