Grasz, ale nie masz składu? Bajkonur zaprasza na Bandstart! Bandstart pomoże Ci znaleźć ludzi lubiących podobną muzykę, z którymi po okiem trenerów stworzysz nowy zespół. Już 23 listopada w Łodzi. Liczba miejsc ograniczona. To świetna inicjatywa i MegaTotal.pl jej patronuje :)

Jeśli Twoim partnerem do grania jest głównie YouTube i chcesz wreszcie zacząć grać w zespole, przyjdź do Bajkonuru w Łodzi na pierwszą edycję Bandstart! Masz szansę spotkać ludzi o podobnym doświadczeniu, którzy chcą grać muzykę taką, jaką i Ty lubisz grać.

23 listopada 2013 Bajkonur zaprasza wokalistów, gitarzystów, basistów, perkusistów, klawiszowców i pozostałych instrumentalistów w każdym wieku i zainteresowanych dowolnym gatunkiem muzyki. Rock, pop, jazz, metal, blues – dla każdego znajdzie się muzyczna przestrzeń!

Bandstart to spotkanie, na którym muzycy mogą się zaprezentować, dobrać w składy, pograć razem i skorzystać z rady fachowych trenerów. Najbardziej obiecująca ekipa otrzyma nagrodę i będzie mieć szansę zaprezentować się na scenie podczas finału Bandstart 2013!

Doradcami i trenerami będą doświadczeni łódzcy muzycy:

Iza Lach
24-letnia piosenkarka, autorka piosenek, producentka, meteopatka, wielka fanka NBA, uzależniona od Frasiera. W 2012 wygrała konkurs organizowany przez Snoop Dogga na portalu SoundCloud i nawiązała z tym legendarnym raperem i producentem stałą współpracę muzyczną.

Adam Lewartowski
Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, kulturoznawstwo na UŁ, międzynarodowy kurs dla band coachów (Popnet). Jest zawodowym muzykiem – gitarzystą, basistą (L.Stadt, Iza Lach), DJ-em i producentem muzycznym.

Paweł Olszewski
Absolwent UŁ i Jazzschule Berlin. Gitarzysta w zespole Izy Lach. Współzałożyciel firmy AMG.net i Fundacji Brandsa w Łodzi, zajmującej się wspieraniem rozwoju kultury i pomocą społeczną. Współtwórca Bajkonuru.

Kamil Łazikowski
Kompozytor, muzyk, producent muzyczny, autor dźwięku do filmów, reklam i gier. Właściciel studia Soyuz i współtwórca Bajkonuru. Od 2001 klawiszowiec i gitarzysta w zespole Cool Kids of Death.

ROZKŁAD JAZDY BANDSTART #1 – 23 LISTOPADA 2013

Przyjdź z własnym instrumentem. Na miejscu będą wzmacniacze do gitar, nagłośnienie oraz zestaw perkusyjny z blachami.

Etap 1: Zaprezentuj się na scenie – 10:00 – 14:00

Na początek będziesz mieć kilka chwil aby przedstawić się, powiedzieć jaką chcesz grać muzykę i co Cię inspiruje, a następnie coś zagrać lub zaśpiewać. Może to być cover lub własne kompozycje. Zagraj najlepiej jak potrafisz – to jest właśnie Twoje 5 minut! :-)

Etap 2: Tworzenie zespołów i posiłek – 14:00 – 15:00

Po prezentacjach, w ramach otwartej giełdy odbywającej się w luźnej atmosferze wspólnego posiłku, dobrane zostaną składy – pomogą w tym trenerzy.

Etap 3: Próby zespołów – 15:00 – 19:00

Nowe zespoły trenować będą w salach prób w Bajkonurze. Każdy zespół będzie mieć czas na spróbowanie jak się gra razem – możliwe są roszady. Sale odwiedzać będą trenerzy.

Etap 4: Obrady trenerów, werdykt i finał • 19:00 – 20:00

Doświadczeni muzycy wybiorą spośród zespołów najbardziej obiecujący skład, który otrzyma nagrodę główną – trzy miesiące prób w Bajkonurze gratis (20 godzin w miesiącu) oraz możliwość konsultacji z band coachem.

Każdy nowy zespół stworzony w trakcie Bandstart, który będzie chciał kontynuować próby w Bajkonurze, otrzyma 20% rabat przez trzy pierwsze miesiące!

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w Bandstart 2013 trzeba się zarejestrować. Po zaakceptowaniu Twojego zgłoszenia otrzymasz e-mail z dalszymi informacjami. Wpisowe to tylko 25 zł, w cenie jest posiłek. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Bilety do nabycia tutaj: http://bandstart.evenea.pl/