Kolektyw terenNowy z okazji X urodzin organizuje festiwal muzyki improwizowanej! Podczas dwudniowej imprezy odbędzie się dziewięć występów. Nie zabraknie też miejsca dla dzieci, na które czeka Dźwiękowy Plac Zabaw.

Gdzie i kiedy

Gdzie: DZIKA Strona WISŁY, Plac Hallera 5, 03-464 Warszawa

Kiedy: 31 marca i 1 kwietnia.

Do posłuchania

Polecamy uwadze odcinek audiobloga SKY OFF, który w całości poświęcony jest Warsaw Impro Festowi

31.3.2017 (piątek)

18.30: Łukasz Strzelczyk & Antoni Michnik

Wolność dźwięku, czyli różne tradycje polskiej muzyki improwizowanej – wykład performatywny albo performance z wykładem o historii polskiej improwizacji, zainspirowany partyturą Corneliusa Cardewa. Antek Michnik – krytyk, performer, członek grupy ETC. Zasiada w redakcji pisma „Glissando”. Łukasz Strzelczyk wydaje archiwalne płyty, organizuje koncerty.

19.00: Sebastian Madejski

Pośpiewy fragmentaryczne – projekt muzyczny, w którym usłyszeć można wpływy muzyki cerkiewnej, operowej, afrykańskiej czy beatbox. Madejski to multiinstrumentalista i wokalista o niespotykanej skali głosu, lider progresywnej formacji Beltaine Improved. Współtworzy projekty Loopus Duo, Tańce Snu, Kabuko i Dama Kruk. Grywał z Władysławem Komendarkiem, Wojciechem Konikowiczem czy Maciejem Cierlińskim.

20.00: The Magic Carpathians Project (Karpaty Magiczne)

Muzyka improwizowana o źródłach w muzycznych tradycjach łuku Karpat i Azji Centralnej, łącząca wokalne eksperymenty i brzmienia instrumentów z całego świata – słowackiej fujary pasterskiej, chińskich organków lu-sheng czy indyjskich cymbałów santoor. Inicjatorzy projektu – Anna Nacher i Marek Styczyński – w swoich pobocznych projektach poruszają się w obrębie real-time music, ambientu, soundscapes.

21.00: nowy+eren & przyjaciele

Grupa twórców znanych wcześniej jako kolektyw terenNowy. Od 2007 roku konsekwentnie gra muzykę improwizowaną, określaną mianem miejskiego etnoszamanizmu. O unikalnym charakterze projektu stanowi interakcja z publicznością, która jest dla muzyków bodźcem do spontanicznej kreacji, do której wykorzystują najstarsze instrumenty i najnowsze technologie. Nowy+eren reprezentuje improwizację totalną. Nie gra prób, nie rozpisuje nut, nie ustala wcześniej co będzie grał – tworzy tu i teraz.

1.04.2017 (sobota)

12:00: Dźwiękowy Plac Zabaw

Projekt muzyczny dla dzieci w wieku 5-9 lat i rodziców w formie koncertu muzyki improwizowanej o charakterze happeningu, który realizują Pan i Pani Drums oraz Nowy+eren. Artyści używają etnicznego instrumentarium z różnych zakątków świata, naturalistycznych odgłosów i nowoczesnej elektroniki, aby w intrygujący sposób zaprezentować dzieciom ideę improwizacji i zapoznać je z muzyką etniczną, eksperymentalną i ambientem. Równolegle zapraszają do bezpośredniego udziału w tworzeniu muzyki i widowiska, twórczej ingerencji w zastaną scenografię i wspólnego malowania obrazu z Krzysztoffem Skainem Mayem.

Patronat medialny: CzasDzieci.pl

UWAGA! Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Pierwszeństwo mają osoby, które zakupiły karnet na festiwal. Rezerwacje przyjmowane są od 25 marca 2017.

18.30: Travelling Didjeridoo

Rafał „Ruff” Libner to muzyk, podróżnik i dźwiękowiec. Na didgeridoo gra od 1998 roku. Nagrywa i występuje z Radio Samsara, Nell’ Ambientes, Balanda Didjeridoo Duo, współpracuje z krakowskim „Teatrem Starym”, Storia Theurgica Dynamic Multimedia Project, Gadającą Tykwą, grupą opowiadaczy „Studnia O”. Podczas licznych pobytów w Nepalu koncertował i nagrywał z Shyam Nepali Group. Jest współorganizatorem cyklicznego Festiwalu Didgeridoo „Dźwięki z Korzenia”. Solowo pojawia się jako Travelling Didjeridoo.

19.00: Jerzy Mazzoll

Najbardziej oryginalny klarnecista w Polsce. Wyróżnia go doskonałe opanowanie oddechu cyrkulacyjnego oraz wprowadzenie wielu autorskich technik gry na klarnecie basowym. Związany jest z ideą arytmii i dyfuzji w sztukach improwizowanych. Od lat współpracuje z klubem Mózg. Wydał ponad 20 autorskich płyt.

19.30: Milo Kurtis & Witold Popiel InSideDuo

Duet stworzony przez członków legendy polskiej muzyki awangardowej – Grupy w Składzie, którzy na początku lat 70. jako pierwsi w Polsce zaczęli grać muzykę improwizowaną. Milo Kurtis grał m.in. z zespołami 12ra3l, Osjan, Maanam czy Voo Voo. Witold Popiel z wykształcenia jest malarzem.

20.00: Accomplice Affair

Muzyczny projekt powstały w 2005 roku z inicjatywy Przemysława Rychlika. Łączy takie gatunki jak ambient, dark wave czy psychodeliczny rock. Ma na koncie sześć albumów studyjnych i występy na wielu festiwalach.

21.00: Grupa Ludzi

Grupa Ludzi, którzy spotykają się, bo po prostu lubią czasem razem zagrać. Wspólnie penetrują różne style, nie narzucając sobie żadnych ram. Często śpiewają poezję już napisaną – Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej czy Kabira w tłumaczeniu Piotra Madeja. Artyści wcześniej tworzyli kolektyw terenNowy, występowali między innymi z Tres Hombres, Rh+, Das Moon, Smolikiem, Kayah, Anną Jurksztowicz, Kasią Kowalską, Żywiołakiem czy KSU.

Bilety

Bilety dostępne są na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/1-warsaw-impro-fest-29695?id=146907

Bilet jednodniowy do 30 marca kosztuje 30 PLN, a w dniu koncertu 35 PLN.

Karnet dwudniowy do 30 marca kosztuje 45 PLN, a 31 marca 50 PLN.

Patronat medialny: Radio Kampus, folk24.pl, Requiem Records