Od pewnego czasu na stronach MegaZinu publikujemy felietony Patryka Gałuszki poświęcone historii fonografii. Są to fragmenty (zaadaptowane do krótszej formy) książki BIZNES MUZYCZNY, która niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa PLACET. Teraz tę książkę chcemy przekazać Artystom.

biznes_muzyczny_buy_page

O czym traktuje książka? O tym, o czym mówią jej tytuł i podtytuł: Biznes muzyczny. Ekonomiczne i marketingowe aspekty fonografii.

“Każdy z nas jest w różnym stopniu konsumentem produktów branży fonograficznej, rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, dlaczego muzyka dociera do nas w takiej lub innej formie. Pomińmy chwilowo tak oczywiste przykłady jak kupno płyty lub uczestnictwo w koncercie. Muzyka dociera do nas także za pośrednictwem mediów od radia do Internetu. Pojawia się ona w filmach i reklamach, często decydując o ich powodzeniu. Towarzyszy nam także niejednokrotnie w trakcie zakupów w sklepie lub podczas przejażdżki hotelową windą. Za tymi pozornie oczywistymi momentami obcowania z muzyką kryje się potężny, skomplikowany system przepływu środków pieniężnych od osób i instytucji korzystających z muzyki do wytwórni oraz artystów ją tworzących i wykonujących.”

BIZNES MUZYCZNY ów system opisuje, stara się przybliżyć rządzące nim mechanizmy, sztuczki, chwyty, zabiegi, manipulacje, działania i procesy, jakie przebiegają w tym wielkim organizmie. Autor przygląda mu się zarówno od strony organizacji, uwarunkowań prawnych i ekonomicznych, jak i działań marketingowych i reklamowych. Szczególny nacisk kładzie na zmiany zachodzące w ostatnich latach, spowodowane upowszechnieniem się internetu, komórek, pojawieniem się nowych pomysłów na dystrybucję i produkcję płyt. Półtorej strony poświęca pewnemu polskiemu serwisowi społecznościowemu, MegaTotal.pl :)

Książka zawiera taką ilość cennych informacji, wiadomości i analiz, że nawet dla osób działających w branży nie od dziś, będzie pozycją niezwykle wartościową. A co dopiero dla naszych Artystów, stawiających w tej dżungli niekiedy pierwsze kroki :)

I teraz najważniejsze! Z okazji Gwiazdki i Nowego Roku, na nowe czasy i ku chwale czekającej nas wszystkich świetlanej przyszłości :) postanowiliśmy sprezentować tę książkę naszym Artystom. Aby wiedzieli “jak to się robi”, aby było im łatwiej, aby rozświetlić im drogę ku gwiazdom ;)

Gdybyśmy jednak chcieli tak uszczęśliwić wszystkich megatotalowych Artystów, musielibyśmy zamknąć interes :( Dlatego wybór padł na tych, którzy do końca tego roku zebrali, bądź zbiorą megatotal. Rzecz jasna, jeśli ktoś zebrał więcej niż jeden, dostanie jeden egzemplarz – od dwu czy trzech jego wiedza nie stanie się pełniejsza :)

Do współudziału udało nam się namówić wydawnictwo PLACET, którego nakładem BIZNES MUZYCZNY się ukazał. Dostaliśmy zestaw do rozdysponowania wśród naszych Artystów w zamian za promocję książki na serwisie i poproszenie obdarowanych o wyrażenie o niej swojej swojej opinii – na forach, blogach, swoich stronach, w MegaZinie, etc.

Niniejszym więc prosimy – jeśli ją przeczytacie i uznacie, że wnosi ona coś nowego w Wasze artystyczne życie (a wierzymy, że tak :), prosimy o odzew. Naprawdę warto.

Logistyka: książki będziemy wysyłać po Nowym Roku. Teraz i tak by nie doszły ;)

Wszyscy ci, którzy też chcieli by zapoznać się z BIZNESEM MUZYCZNYM, mogą kupić go bezpośrednio w wydawnictwie. Polecamy!

Ze świątecznym Feel the Power of Rock and Roll

Załoga MegaTotal.pl