Zainspirowana mroczną stroną naszego świata, kinem Lyncha i Bergmana, rosyjskimi bardami oraz apokaliptyczną literaturą szuka powiązań między tym, co na pozór odległe. Chelsea Wolfe, artystka łącząca goth folk, drone-metal i eksperymenty zapowiada 2 listopadowe koncerty  - 10.11 (Warszawa, Proxima), 11.11 (Poznań, Blue Note). Do wygrania podwójne zaproszenie!

Chelsea Wolfe dwa razy w Polsce.

Próbując określić jej styl w sposób zwięzły, ktoś nazwał go doom-folkiem. W jej pełnych mistycyzmu, (graniczącego wręcz z oklutyzmem) piosenkach pojawiają się wizje nieosiągalnych wymiarów, klaustrofobicznych komnat czy opustoszałych katedr betonowych parkingów. Potrafi pięknie zaśpiewać swoje hipnotyzujące piosenki, ale i nieźle nastraszyć pogrzebową atmosferą, szarpiąc nerwy gitarowym przesterem.

Chelsea Wolfe. Foto: wrathem

Pochodząca z Kalifornii wokalistka i kompozytorka dorastała z ojcem, który miał własny zespół country a także domowe studio. Przesiąknięta muzyką od najmłodszych lat zaczęła nagrywać w wieku 9 lat, a w czwartej klasie wiedziała już, że muzyka to jej przeznaczenie. W 2010 ukazał się jej debiutancki album The Grime and the Glow nagrany wraz z przyjaciółmi na ośmiośladowym, przenośnym rejestratorze. Jednak dopiero album Apokalypsis (2011) wydobył ją z najciemniejszych czeluści undergroundu, a ubiegłoroczny Pain is Beauty wyniósł do pierwszej ligi śpiewających dam, przynosząc dawkę emocji porównywalną jedynie do najlepszych płyt PJ Harvey.

Na koncertach Chelsea Wolfe promować będzie Abyss, jej czwarty longplay, który ukazał się 7 sierpnia nakładem Sargent House. Kto go słyszał może śmiało potwierdzić że to najmroczniejsza pozycja w katalogu artystki.

KONCERTY

10.11 Proxima | Warszawa
bilety: 69zł
75zł (ticketpro, ebilet, eventim, biletomat, Proxima)
80zł (w dniu)
Wydarzenie na Facebooku

11.11 Blue Note | Poznań
bilety: 69zł
75zł (ticketpro, ebilet, eventim, biletomat, rock long luck, Blue Note)
80zł (w dniu)
85zł miejsca siedzące
Bilety24.pl
Wydarzenie na Facebooku
Organizacja: PW Events

KONKURS DLA FANÓW!
Wygraj podwójne zaproszenie na koncert w Poznaniu lub w Warszawie (wybór należy do Ciebie). Napisz pod adresem konkurs@megatotal.pl i zaproponuj jak najciekawszy temat dla nowego utworu Chelsea Wolfe. Na zgłoszenia czekamy aż do końca października!