Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że jedna z naszych ulubionych megatotalnych kapel – Cinemon, został zwycięzcą Antyfestu 2012! W finałowym głosowaniu pokonał zespoły The Sixpounder i Scream Maker. Nagrodą główną w tegorocznym konkursie organizowanym przez ANTYRADIO jest występ na Sonisphere Festival 2012 przed Metallicą, Machine Head i Black Label Society. GRATULACJE!

Do tegorocznej edycji ANTYFESTU zgłosiło się kilkaset zespołów rockowych. Pierwszej selekcji dokonali organizatorzy konkursu i do drugiego etapu zakwalifikowane zostały sześćdziesiąt dwie kapele. Wzięły one udział w walce o głosy internautów i słuchaczy ANTYRADIA. Ci wyłonili dziewięciu półfinalistów, którzy zagrali koncerty w Krakowie, Zabrzu i Warszawie. Zwycięzcy trzech bitew zespołów spotkali się w finale, w którym najlepszy okazał się Cinemon. Drugie miejsce przypadło kapeli The Sixpounder, a trzecie – Scream Maker.

Zwycięzca ANTYFESTU 2012, czyli Cinemon, otrzyma pamiątkową statuetkę – „Złotą Kosę”, a 10 maja wystąpi na Sonisphere Festival w Warszawie obok takich gwiazd jak Metallica, Machine Head i Black Label Society. Utwory Cinemona będzie można również usłyszeć na antenie ANTYRADIA.

GRATULUJEMY! :)