Swoją przygodę z rockiem progresywnym zaczęli w latach 90. Wtedy było o nich głośno – nagrywali w teatrze „STU” w Krakowie, a ich utwór (Nocne rozmowy) był nadawany regularnie na antenie Trójki! Jednak dopiero dziś, dzięki 568. fanom z MegaTotal.pl ukazuje się ich pierwszy album!

Wracając do historii zespołu – ponad 20. lat temu nagrali także teledysk do jednego z utworów (Powrót wstecz). Nadawała go TVP. Niestety mimo tych sporych jak na owe lata sukcesów rozpadli się. Były to specyficzne dla muzyków czasy – “okradli nas no i niestety na tym się skończyło” – mówi Janusz Jim Grzelak, gitarzysta i twórca repertuaru.

W 2001 r. postanowili powrócić do grania. Od tej pory koncertują, głównie na terenie rodzimego muzykom Górnego Śląska. Przełomowym momentem okazał się jednak dzień, w którym uruchomili swój projekt na MegaTotal.pl Choć trwało to dość długo udało się w końcu zebrać kwotę na wydanie debiutanckiego albumu. Pomogła bardzo liczna grupa 568 fanów! Płyta, zawierająca również wczesny materiał zespołu,  zatytułowana jest jak ich najbardziej znany utwór sprzed lat: Nocne rozmowy.

Corinn nie odkrywają muzycznych nowych światów, ale po prostu grają to co lubią i potrafią najlepiej – melodyjnego rocka, opartego na ciekawych gitarowo-klawiszowych aranżacjach. To piosenki które przypadną do gustu bardzo szerokiej grupie fanów. W ich muzyce słychać zarówno inspiracje Marillion, jak i późnym Genesis. W nowszych utworach obecne są także bardziej amerykańsko brzmiące nuty spod znaku Toto, Journey, czy Foreigner. To sprawdzona na koncertach muzyka dla dojrzałych fanów klasycznego rocka. Oto najnowszy teledysk do utworu “Nie będziesz sam”:

Kup album w MegaTunes.pl

Wydanie płyty współfinansowali fani z MegaTotal.pl:
basiab
małgosiak
bodu
muchaphu
soul
wspione
quai
jimkas
ferric3racer
mariochaos
oraz 558 innych fanów

Utwory
01. 4:AM
02. Nocne rozmowy
03. Oblicze złota
04. Powrót wstecz
05. Jeszcze nie tym razem
06. Bohaterowie roku
07. Tylko dla nas się kręci
08. Nowy dzień
09. Jeszcze jeden krok
10. Drugi zwany trzecim
11. Bogowie, Anioły
12. Nie będziesz sam
13. Klucz
14. Wczorajszy głos

Skład zespołu:
Janusz Jim Grzelak – gitary
Ireneusz Irys Skorupa – klawisze
Bogdan Bodzio Rajca – wokal
Dariusz Pacior Ficek – bas
Ryszard Riko Piotrowski – perkusja
Katarzyna Kajdzik – śpiew / gościnnie

Realizacja, produkcja, mix: Jarosław Toifl, Maq Studio, Wojkowice