Muzyka Crowne to dynamiczna i oryginalna mikstura melodyjnego, gitarowego grania z lekkimi progresywnymi odcieniami. Monuments to płyta kompletna, ukazująca oblicze zespołu, który ma uzasadnione powody aby wierzyć, że ich muzyka dotrze do fanów na całym świecie.

W ich muzyce czuć świeżą bryzę morskiego wiatru i przestrzeń oceanu. Nic dziwnego. Zespół Crowne powstał w 2008 roku na malowniczej wyspie Jersey położonej niedaleko wybrzeży Normandii. Od początku w ich twórczości słychać było nieograniczone inspiracje stylistyczne od indie, poprzez soul aż po prog, a nawet hard rocka.

Tak otwarte podejście pozwala na wiele nie tylko w studiu, ale i na żywo. I rzeczywiście, sprawność muzyków w podejściu do swego rzemiosła powoduje, że ich koncerty pełne są spontanicznej energii bez utraty dla czystości i wierności brzmienia.

Muzyka Crowne to dynamiczna i oryginalna mikstura melodyjnego, gitarowego grania z lekkimi progresywnymi odcieniami. To po prostu rock ze skrzydłami. Wystarczy wsłuchać się w “The Walls Are Coming Down”, “Satellites” czy “Together United” aby odkryć unikalne brzmienie zespołu, zespalające przebojowość utworów z bogactwem gitarowych aranżacji.

To właśnie jak określają muzycy Channel Sound lub też The Island Sound – brzmienie z wysp między dwiema niezwykłymi, historycznymi krainami – francuską Normandią oraz nieustannie ważną dla ewolucji rocka Brytanią.

Monuments to płyta kompletna, ukazująca oblicze zespołu, który ma uzasadnione powody aby wierzyć, że ich muzyka dotrze do fanów na całym świecie.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:

1. pavulon
2. Pajęczyca
3. phenek
4. mdwh
5. ave696
6. Jawnogrzesznica
7. basiab
8. labela
9. shemek
10. kudlaty_71

oraz 121 innych fanów.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Rory Thun – wokal, gitara
James Underwood – gitara, chórki
Mirek Lenart – bas
Marcin Lach – perkusja, chórki

Gościnnie:
Chris Dellacher – klawisze, skrzypce
Sebastian Simmich – klawisze, efekty, brzmienia

Realizacja nagrań: James Underwood
Miksy i mastering: Sebastian Simmich

Utwory na płycie:

01. Holy Ground
02. Satellites
03. Realise
04. Modern Captured Souls
05. Hold On
06. I’ll Follow
07. Nothing Can Stop Us Now
08. Stronger Than Nature
09. Enter The Unknown
10. The Walls Are Coming Down
11. Politician
12. Almeria
13. Together United
14. Monuments (european bonus track)