Pierwszy album Destructive Daisy jest 88 płytą ufundowaną przez fanów MegaTotal.pl Zainspirowane garażowo-grunge’ową stylistyką Riot Grrrl i kapelami w rodzaju L7 czy Babies In Toyland dziewczyny z Trójmiasta proponują w 8. zróżnicowanych utworach ciekawe zestawienie jadowicie ciężkich, garażowych riffów z chwytliwą melodyką linii wokalnych. Wygraj płytę w konkursie!

Destructive Daisy - Ophelia's Dreams

Trudno jednak zamknąć wszystkie utwory z tej płyty w jednej stylistycznej szufladzie z lat 90′. W tej muzyce pojawiąją się bowiem znamiona współczesnego ostrego, rockowego grania. W otwierającym album Ophelia i opartej na charakterystycznym motywie basowym balladzie The Dreamers słychać np bezpośredniość Polly Harvey. Przebojowe I’m The Witch oraz On The Top to taka fajna muzyczna czasoprzestrzeń między Nirvaną a Queens Of The Stone Age. Czasem faktycznie, jak np w Go-Go stokrotki pomykają miażdżącym basowym walcem w stronę klasyki Riot Grrrl spod znaku Babies In Toyland… Anglojęzyczna warstwa tekstowa to jak przystało na inspiracje zespołu silnie nasycony emocjami kobiecy manifest niezależności w świecie nadal silnie zdominowanym przez mężczyzn. Krótko: najwięcej adrenaliny mają polskie dziewczyny!

Destructive Daisy. Foto: Agnieszka Łączyńska


Kup płytę w MegaTunes.pl

KONKURS!

Mamy do przekazania 3 kopie albumu Ophelia’s Dreams wraz z wlepkami. Aby wygrać jedną z nich posłuchaj płyty na youtube i napisz jak najciekawiej kilka zdań na temat tej muzyki. Odpowiedź wyślij do 15 września pod adresem konkurs@megatotal.pl

Skład zespołu:
Voc: Audri Roos
Bass: Kleo Malinowska
Guitar: Magda Dams
Drums: Ada Dobrowolska

Realizacja dźwięku:
Mix&Master by Jan Galbas
Recorded at Custom34 Studio B

Utwory na płycie:
1. Ophelia
2. I’m a Witch
3. On the Top
4. Pink Pillow
5. The Dreamers
6. Go-Go
7. Beards and Beards
8. Butterfly & 2 Fish

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl:
metropolee
mdwh
piottras
Biblio_Raf
stiven
Tomasz z Lasu Pomorza
tf68nashorn
dezodorant_ brutal
buczysława
Beata Sranowska
i 74 innych fanów.