W tym roku mija dwadzieścia lat od ukazania się Siódmej Pieczęci. To wyjątkowy album Republiki, zwłaszcza ze względu na stworzoną przez Grzegorza Ciechowskiego niezwykle osobistą warstwę tekstową. Fani doceniają również oryginalność muzyczną płyty. Dzięki właśnie takim albumom legenda Republiki jest nadal żywa, a wielbicieli zespołu przybywa. W najbliższą sobotę spotkają się oni na dwunastym już Dniu Białej Flagi, Ogólnopolskim Zlocie Fanów Zespołu Republika. Jego patronem jest MegaTotal.pl :)

Mała scena w toruńskim klubie Od Nowa jest stałym miejscem corocznych spotkań fanów Republiki. Z roku na rok uczestników imprezy przybywa, co stanowi potwierdzenie uniwersalności przekazu twórczości zespołu. Na tradycyjnym już kwietniowym Dniu Białej Flagi spotkają się zarówno najstarsi „republikanie”, jak i osoby, które dopiero niedawno zafascynowały się zespołem i pragną poczuć niepowtarzalny klimat zlotu.

W tym roku atmosfera będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, a nawet tajemnicza – „Siódma pieczęć” to album inspirowany bowiem nie tylko Apokalipsą św. Jana, ale również filmem Ingmara Bergmana o tym samym tytule. Refleksyjny nastrój budować będzie również wystrój klubu, ściśle związany z obchodzoną rocznicą.

W programie imprezy znajdują się między innymi prezentacje unikatowych nagrań audio i video, rozmowy z gośćmi specjalnymi, czy konkursy z nagrodami.

Ważnym punktem wieczoru będzie występ zespołu Już Nie Żyjesz, stosunkowo nowego na muzycznej mapie polskiej alternatywy, ale bardzo obiecującego ze względu na oryginalność tekstów, bogactwo stosowanych środków wyrazu i charakterystyczne brzmienie głosu wokalisty – Pawła Strzelca. Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do późnych godzin nocnych.

Bilety w cenie 25 zł można nabywać drogą tradycyjną bądź elektroniczną, poprzez system przedsprzedaży dostępny na stronie: www.bilety.republikamarzen.pl. Każdy posiadacz biletu otrzyma również unikatową republikańską smycz, a 70 pierwszych osób – pamiątkową wytłaczaną czarno-białą bransoletkę.