Jak często musisz odmawiać sobie kupna fajnej płyty bo za droga? Jak często nie możesz znaleźć w sklepach płyty, o której słyszałeś? Jak często słyszysz, że zespoły nie mają kasy i są oszukiwane przez kogo się tylko da? Zastanawiałeś się jakie są przyczyny tej sytuacji? Chcesz zrobić coś, by to zmienić? Słyszałeś o idei Fair Music?

fairstop_page

Tak. Już o to pytaliśmy. Pełni entuzjazmu, radośni jak małe dzieci, w podskokach rzuciliśmy się na pomysł zorganizowania akcji propagowania idei Fair Music. Nie daliśmy rady. Sprawa nas przerosła. A raczej wymknęła się spod kontroli i zaczęła sterować w kierunku, którego nie możemy zaakceptować. Działając w pośpiechu nie przewidzieliśmy niektórych scenariuszy zachowań i okazało się, że był to błąd. Podejmowane próby naprawy i uszczelnienia mechanizmu niestety nie dały zadowalającego efektu. Doszliśmy więc do wniosku, że jedynym sposobem na to, by ten błąd naprawić jest obranie zupełnie innej drogi. Oznacza to, że rezygnujemy z krzewienia idei Fair Music w dotychczasowy sposób.
Nadal uważamy, że Fair Music to idea uczciwego modelu tworzenia, dystrybucji, promocji i odbioru muzyki.
Ciągle wierzymy, że jego realizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu społeczności artystów oraz ich fanów.
Dalej naszym marzeniem jest zapewnić artystom wolność w działaniach twórczych i możliwość pełnego dysponowania swoją muzyką.
Wciąż naszym pragnieniem jest dać fanom nieograniczony wybór w dostępie do muzyki.
Nieprzerwanie naszym celem jest połączyć siły artystów i fanów w celu stworzenia idealnych warunków do tworzenia i odbioru muzyki.
Niezmiennie chcemy, by dzięki staraniom społeczności związanej z megatotal.pl idea Fair Music stała się rzeczywistością.
Chcemy jednakże propagować tę ideę w inny sposób. Pójść inną drogą. Jaką? Najpierw musimy przemyśleć na spokojnie wszystkie szczegóły, dopracować spójne działania i dopiero wówczas wystartować z pewnością, że zrobiliśmy wszystko, by akcja odniosła sukces.
Tymczasem, jak powiada pewien gubernator, hasta la vista, baby. I’ll be back :)