Jest jednym z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, cenionym kompozytorem i doskonałym artystą koncertowym. Założyciel grupy Stiltskin, ostatni wokalista Genesis obchodzi 20-lecie swej drogi twórczej i z tej okazji zaprezentuje w filharmoniach Rzeszowa (6.11), Bydgoszczy (7.12) i Białegostoku (8.12) koncerty z serii “Genesis Classic”. Oprócz klasyków tej grupy nie zabraknie autorskich utworów Wilsona. W naszym konkursie możesz wygrać podwójne zaproszenia!

Ray Wilson Genesis Classic w Polsce!

20 lat temu listy przebojów całego świata podbiła niezapomniana kompozycja Inside. W ten sposób Ray Wilson wraz ze swym dość surowo i ciężko ówcześnie brzmiącym Stiltskin dał poznać się światu.

W 1996 roku Wilson stał się wokalistą zespołu – legendy światowego rocka. Zastąpił w Genesis Phila Collinsa, by swym głosem firmować ostatni jak dotąd album tej grupy “Calling All Stations”. Album ten był powrotem to najbardziej progresywnych lat zespołu. Nic dziwnego że Banks i Rutherford wybrali właśnie Raya – potrafi on bowiem doskonale wykonywać także najstarsze klasyki grupy, nawet te z czasów niezapomnianego Petera Gabriela.

Ray Wilson

Jest Szkotem na stałe przebywającym w Polsce. Właśnie wydaje nowy, koncertowy album „20 Years And More”, którym celebruje dwie dekady swojej pracy twórczej. Wydawnictwo (DVD + 2 CD) zawiera utwory Genesis, Stilstkin a także solowe m.in. z albumu „Chasing Rainbows”. Z tej płyty pochodzi m.in.  piosenka „Wait For A Better Days”.

Na koncertach z serii Genesis Classic – Ray Wilson & The Band przedstawią największe przeboje Genesis z ostatniego okresu grupy oraz najlepsze autorskie kompozycje wokalisty. Z utworów Genesis zabrzmią m.in. : „Land Of Confusion”, „No Son Of Mine”, „Mama”. Dlaczego właśnie Genesis Classic? Sam artysta wyjaśnia:

- Pomysł na Genesis Classic wziął się stąd, że publiczność chciała słuchać kawałków Genesis, tych starszych i tych z płyty „Calling All Stations”, ale ja nie chciałem grać w cover bandzie. Szukałem czegoś, co się wyróżni. Przez lata dopracowaliśmy aranżacje, jednak piosenki zachowały swoje melodie.

O swoim zespole Wilson opowiada tak:  - Chyba zawsze chciałem mieć własny E-Street Band, ale zmodyfikowałem pomysł Springsteena. Bruce ma zazwyczaj tylko jedne skrzypce , ja zawsze mam Alę i Basię, a czasem cały smyczkowy kwartet. Mam świetnego saksofonistę – Marcina, który jest dla nas niczym wspaniały, nieodżałowany Clarence Clemons. I zawsze zabieramy fortepian.

UWAGA! KONKURS!

Mamy dwa podwójne zaproszenia na każdy z 3. koncertów: 6 listopada w Rzeszowie, 7 grudnia w Bydgoszczy oraz 8 grudnia w Białymstoku! Jeśli chcesz otrzymać jedno z nich wymień jak najwięcej zespołów i artystów, z którymi w trakcie swej kariery współpracował jak dotąd Ray Wilson. Odpowiedź wyślij do końca października pod adresem konkurs@megatotal.pl podając też jedno z 3. wybranych przez siebie miast.

Szczegóły koncertów:

Rzeszów, 6 listopada 2014 r. (czwartek), Filharmonia Podkarpacka, ul. Chopina 30, godz. 19:30;
Bydgoszcz, 7 grudnia 2014 r. (niedziela), Filharmonia Pomorska, ul. Andrzeja Szwalbego 6, godz. 18:00;
Białystok, 8 grudnia 2014 r. (poniedziałek), Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, godz. 19:30.

Bilety na wydarzenia – w cenach:
70, 80 i 90 zł (do dn. 30 września), w cenach: 80, 90, 100 zł (do dn. 5 listopada, a w Bydgoszczy i Białymstoku do 5 grudnia) oraz w cenach: 90, 100 i 110 zł (w dniu każdego koncertu) – można nabyć w Internecie na portalach: Ticketpro.pl i Bilety24.pl.
Bilety stacjonarnie: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN na terenie całego kraju oraz w kasach Filharmonii Podlaskiej (Białystok, ul. Odeska 1, tel. 85 306 75 04) i Filharmonii Podkarpackiej (Rzeszów, ul. Chopina 30, tel. 17 852 02 72).

Kontakt z organizatorem: Agencja Artystyczna MONOLIT, www.monolitart.com.pl, +48 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl, kontakt z mediami: +48 519 746 486, press@monolitart.com.pl.

Zdjęcia: Dariusz Kawka