W Polsce mamy coraz więcej festiwali i to na skalę europejską, czy nawet światową. Brawo dla nich!!! Nikogo już nie dziwi koncert Prince’a, Faith No More czy The Prodigy. Coraz większe wydarzenia z powodzeniem organizują producenci różnych napojów.

Biznes muzyczny się kręci. A my cieszymy się, że gwiazdy wielkiego formatu chcą do nas przyjeżdżać, bo jesteśmy najlepszą na świecie publicznością. Naprawdę jesteśmy coraz lepsi w robieniu imprez masowych…

Pytanie mam tylko jedno – czy ci, którzy naprawdę kochają muzykę jeżdżą na takie „masówki” ? Jeżdżą! A i owszem. Na jednej z nich miałam przyjemność (spełniło się marzenie mego życia!) zobaczyć Sex Pistols. Zbulwersowana byłam, dlaczego występowali na małej scenie. Przecież to TAKA gwiazda!!!! Powinni na main stage’u, jak nic, występować. A potem to do mnie dotarło. No jak na głównej? Przecież kolega Rotten nie jest produktem! Kolega Rotten nie jest „masówką”. Kolega Rotten jest punkowcem!!!

Niedługo zaczyna się festiwalowe lato. Polecam poszperać w necie i wyszukać imprezy inne, niż te robione przez producentów napojów. One bronią się same i mają mocną promocję. O nich wiedzą wszyscy! Ale na naszym rynku jest wiele perełek, które nie mają wielkich koncernów za plecami… ale mają duszę!

Serdecznie zapraszam do Strękowej Góry na II edycję festiwalu „Rock na Bagnie” (1-3 lipca).

MegaTotal.pl objął nad nim patronat.

Festiwal jest za free!!! I zobaczę w końcu TZN Xennę!!!! Obiecuję relację!

Do zobaczenia!

Z punkowym pozdrowieniem

Nie-masowa Kasia;)