„Msza niedzielna” to wiersz Grzegorza Ciechowskiego napisany w 1977 roku, który dopiero w 1996 roku znalazł się w tomiku „Wokół niej”. Muzykę do niego skomponował Artur Szuba – lider choszczeńskiej formacji iNNi i zagorzały fan twórczości Grzegorza. I tak ów  tekst z poetyckiego zbiorku trafił w 2004 roku na debiutancki krążek iNNych „w nas nie ma ciszy”. Po kilku latach, piosenka wraca…

iNNi - fot. Krzysztof Mariański

iNNi - fot. Krzysztof Mariański

iNNi wystąpili na tegorocznym kwietniowym Dniu Białej Flagi, zorganizowanym z okazji trzydziestolecia Republiki. Po koncercie narodził się pomysł, by w szczególny sposób podziękować fanom tej legendarnej grupy za zaproszenie, oraz uczcić republikański jubileusz.

Muzycy nie chcieli jednak nagrywać kolejnego coveru. Postanowili przypomnieć swą „Mszę” i nakręcić do niej teledysk. Prace nad clipem wciąż trwają, ale w z związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin Ciechowskiego (29 sierpnia), iNNi postanowili już teraz oddać fanom odświeżoną wersję „Mszy”.

Utwór nagrano w składzie: Marek Pokorniecki (gitara, chórek), Kamil Żuchowski (bas, chórek), Tomasz Herbrich (elektronika, chórek), Dariusz Kamiński (perkusja, chórek) i Artur Szuba (śpiew). Gościnnie iNNych wsparli: Roman Szymański (gitara klasyczna) oraz członkowie formacji wariacje.pl – Ela Dul (wiolonczela, głos) i Janusz Jeżyński (gitara, inst. klawiszowe, realizacja nagrania), w których studio zrealizowano „Mszę”.

Zapraszamy na Mszę:

[audio:inni_-_msza_niedzielna_2011.mp3]