Instytut wystąpi na koncercie Debiuty podczas 46. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2009. Komisja Kwalifikacyjna II Etapu Konkursu „Debiuty” o Nagrodę im. Anny Jantar po wysłuchaniu 30 wykonawców zakwalifikowanych do przesłuchań na żywo wyłoniła 8 finalistów. Pośród nich znalazł się Instytut. Przypominamy, że do pierwszego etapu zespół dostał się dzięki piosence Ściany, która znajdzie się na megatotalowym singlu Instytutu. Wszystkie nagrania są już gotowe, gdy rozmowy z patronami mediowymi zostaną zapięte a wygląd wydawnictwa zatwierdzony, komplet powędruje do tłoczni. To już chyba niedługo… Więcej o Instytucie niebawem :)
.

instytut_page
.
I jeszcze mała aktualizacja organizacyjna, co może niektórych zainteresować :)
Podczas konkursowego koncertu “Debiutów”, który odbędzie się 12 czerwca w opolskim Amfiteatrze, każdy z uczestników zaprezentuje utwór z historii 50-lecia polskiego rock’n’rolla. Kolejność występów i dobór utworów ustala Dyrekcja Artystyczna Festiwalu.
Pozytywne jest to, że w trakcie przygotowań do koncertu i podczas samego koncertu wykonawcy będą wykonywać utwory całkowicie na żywo – żadne playbacki czy też półplaybacki nie wchodzą w grę. I to zarówno jeśli chodzi o wokal jak i intrumenty.
Laureatów koncertu “Debiutów”, wyłoni publiczność głosująca w systemie SMS i/lub Audiotele.