Little White Lies zawsze mogli liczyć na fanów. To oni wybrali ich pierwszy album Łódzką Płytą Roku 2012. W 2014 ufundowali im w dwa tygodnie kolejny na MegaTotal.pl. Teraz ten album – Days Of Chaos zostaje wybrany Łódzką Płytą Roku 2014 Gazety Co Jest Grane! Z tej okazji konkurs.

Little White Lies - Days Of Chaos: Łódzka Płyta Roku 2014

W tym głosowaniu liczyły się internetowe zgłoszenia oraz smsy fanów zespołu, ale zanim do niego doszło Days Of Chaos został zakwalifikowany do finałowej dziesiątki przez pięcioosobowe jury. W jego skład weszli: Bartek Chaciński z “Polityki”, Małgorzata Halber z “M/I”, Filip Kalinowski z “Aktivista”, Agnieszka Obszańska z Programu III Polskiego Radia i Robert Sankowski z “Gazety Wyborczej”. Dziennikarze ci wybrali także laureata nagrody Jury – jest nim łódzki producent K. i jego ambientowy album “No Longer Trust These Eyes Of Mine”. Płyta ta została wydana przez niezależną, promującą niszowych artystów wytwórnię BDTA.

Little White Lies oraz K. - Łódzkie Płyty Roku 2014

Oprócz albumu Little White Lies i K. jurorzy zakwalifikowali do finałowej dziesiątki dokonania następujących artystów: 19 Wiosen z płytą “Cinema Natura”, Alles – “Post”, Bogowie – “Chi-Chi”, Dreadsquad – “Dig It All”, Iza Lach – “Painkiller”, O.S.T.R. & Marco Polo – “Kartagina”, Skinny Girls – “Because You’re Worthless” oraz Daniel Spaleniak – “Dreamers”. Należy przyznać, że cała dziesiątka tworzy bardzo różnorodny i interesujący wizerunek muzycznej Łodzi – miasta słynącego zawsze z bardzo prężnej sceny niezależnej. Fakt, że wydany dzięki MegaTotalnej społeczności Days Of Chaos wygrał w takiej stawce świadczy o jakości tej płyty. Wygrana to zresztą w trudnej walce. O końcowej kolejności decydowało bowiem kilkanaście głosów oddzielających Little White Lies od Alles!

Finałowa Gala plebiscytu organizowanego jak co roku przez Gazetę Wyborczą Co Jest Grane odbyła się 6 marca w pięknych i zabytkowych wnętrzach łódzkiego Domu Towarzystwa Kredytowego przy ulicy Pomorskiej. Little White Lies oprócz statuetki w formie płyty chodnikowej, którą w tym roku zaprojektowała Natalia Hołub, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych otrzymali w nagrodę kampanię reklamową w formie 100 citylightów, które wkrótce będzie można ujrzeć na ulicach Łodzi.

Kasia i Zbyszek z Little White Lies wraz ze swoim trofeum.

Warto dodać, że uroczystość uświetniły koncerty grup Bruno Schulz (ubiegłorocznego laureata plebiscytu) oraz świetnie zapowiadającego się łódzko-londyńskiego zespołu Young Stadium Club.  DJ’e z Diskollektive poprowadzili zaś afterparty. Całe wydarzenie pięknie uwieczniła na pokazanych tu zdjęciach Anita Andrzejczak.

Wręczenie statuetki Łódzkiej Płyty Roku 2014

KONKURS!

W album Days Of Chaos wydany w pięknym digipaku można zaopatrzyć się na oficjalnej stronie wydawnictwa oraz w innych sklepach sieciowych. Ponieważ jednak chcemy podzielić się dobrem, jakim jest muza na nim zawarta z jak największą ilością osób mamy kolejne trzy kopie do przekazania w konkursie! Aby zdobyć jedną z nich trzeba jak najciekawiej odpowiedzieć na pytanie – dlaczego płyta ma tytuł Days Of Chaos? Może w nim pomóc lektura artykułów MegaZinu, np TEGO. Odpowiedzi prosimy przesyłać pod adresem konkurs@megatotal.pl do końca marca!