Szanowni Państwo! Panie i Panowie! Oto przed Wami premiera siedemdziesiątego wydawnictwa, które ukazuje się dzięki Waszemu wsparciu! Ogromnie Wam dziękujemy w imieniu Artystów i swoim własnym, że jesteście i że można na Was liczyć. Przed Wami Marshantia – To Tame the Silence.

To Tame The Silence przynosi siedem utworów, które rzeczywiście są w stanie ujarzmić ciszę, a przy okazji sprawią, że słuchacz nigdy już za nią nie zatęskni. Delikatne dźwięki Marshantii zasnują przestrzeń hipnotyzującą mgłą, uwalniając dźwiękową magię – gdzieś między ciszą a muzycznym spełnieniem.

Wysmakowany głos Heleny Nowak, niebanalne teksty odkrywające wszystkie oblicza kobiecości i szlachetne brzmienie zespołu są kwintesencją  ambitnej i nowoczesnej muzyki pop.

Goodbye Song doskonale otwiera album, zatapiając od samego początku w onirycznym oceanie melancholii, utkanej ze strun wiolonczeli, gitary akustycznej oraz dyskretnie dominującego nad całością wokalu. Gray Whisper to świetny przykład smooth-popowej wokalistyki wzbogaconej ciepłym brzmieniem lekko jazzującego saksofonu. Następnie dwie piękne ballady – Why Do I Have To Go oraz Pure Blue.

Kolejne utwory przepływają dostojnie przypominając flotyllę siedmiu żaglowców zmierzającą w dal – spektakl od ktorego trudno oderwać… no właśnie, tym razem nie wzrok, a słuch :) Każda z tych piosenek niezatapialna i dzięki nieodpartej klasie, wyróżniająca się jak światło latarni na wielkim, ale płytkim oceanie współczesnej muzyki pop.

Prison Of Mind kończy półgodzinne spotkanie z Marshantią, prawdziwą muzyczną ucztę intymności. Kiedy zapada cisza warto ją poskromić i wcisnąć “play” raz jeszcze.

Kup tę płytę w wersji pudełkowej w sklepie MegaTunes

Kup tę płytę w wersji cyfrowej w sklepie MegaTunes

Utwory na płycie:

01. Goodbye Song
02. Gray Whisper
03. Why Do I Have To Go
04. Pure Blue
05. For A.
06. you See More
07. Prison Of Mind

Płytę nagrał zespół w składzie:

Katarzyna Helena Nowak – wokal
Mirek Kamiński – perkusja
Daniel Gola Patalas – gitary
Piotr Masternak – bass, double bass
Jakub Królikowski – piano
Maciej Słoniewski – saksofon

gościnnie:
Natalia Makuch – wiolonczela
Grzegorz Hyży – chórki

Produkcja, realizacja, miksy, mastering: Mirek Wdowczyk
Współpraca produkcyjna: K. Helena Nowak, Daniel Gola Patalas

Cover design: Andrzej Grupiński

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:

1. mdwh
2. gerber 25
3. collage
4. kefir1976
5. gosieńka
6. megafannik
7. wspione
8. xmatrix
9. onno
10. grimsby
oraz 304 innych fanów.