Ta płyta przychodzi do nas 29. lutego. Ten dzień zdarza się raz na cztery lata. Doskonale, jeśli sprzyja mu aura, i ledwo rozbudzone słońce śmiało rozjaśnia nastroje po mrocznej zimie. Taki właśnie pogodny i dodatkowy dzień życia dla każdego z nas to idealny czas na pierwsze spotkanie z mądrą poezją zaklętą w dźwięki. Spotkanie z muzyką Michała Inglota.

Zawierający pięć ballad krążek “Dziwni Ci my” jest w zasadzie pełnym radości życia podziękowaniem za wielki skarb, jaki otrzymuje każdy z nas przychodząc na świat. Nie każdy jednak jest świadomy tej prostej, ale wielkiej sprawy. Piosenki Michała opowiadają o jej odkrywaniu.

Przekaz to prosty, ale niebanalny i ponadczasowy: ludzie, dostaliście w spadku naszą zieloną planetę i jej nieprzeliczone dobrodziejstwa – szanujcie to!

W tekstach Michała nie ma oczywiście objawienia na miarę ideologicznego przełomu. Jest za to ulotnie opisana prawda o wielkim doświadczeniu. O tym, że warto się obudzić i odkryć moc w najbliższym drzewie i że stwórca mieszka w każdym kamieniu, czy kropli wody. Ludzie zaś to najdziwniejsze z istot. Mimo że pozornie jesteśmy najdoskonalsi, to jako jedyne ze stworzeń nie potrafimy się dzielić tym naturalnym dobrem z innymi.

Płytę podsumowują dwa jej najbardziej pozytywne akcenty. “Przedwiośnie” oraz “I mocno wierzę” przywracają zachwianą nieco w tytułowym utworze nadzieję w człowieka i jego oddanie matce naturze.

“Dziwni Ci my” to taki mały muzyczny bukiet wiosennych kwiatów, przyozdobiony dyskretnie zachrypniętym, ale jakże ciepłym głosem Michała.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes.

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

1. muchaphu
2. soul
3. mdwh
4. wspione
5. basiab
6. malena
7. kuzyn
8. mickeymouse
9. stiven
10. joannawwa

oraz 92 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Michał Inglot: Kompozycje, gitara akustyczna, harmonijka ustna, śpiew
Grzegorz Tatara: Gitara elektryczna
Michał Tatara: Gitara basowa
Ernest Kopaniewski: Instrumenty perkusyjne
Leśny Duszek (Agusia): chórki

Realizacja, miks, mastering: Paweł Jaremko (klinikamuzyka.pl)

Utwory na płycie:

01. Gdzie mieszka Bóg
02. Niczym ptak
03. Dziwni ci my
04. Przedwiośnie
05. I mocno wierzę