21 i 22 października w Pubie Bastion w Tarnowskich Górach już po raz trzeci odbędzie się festiwal Muzyka na Plan, podczas którego zespoły na żywo grać będą autorską muzykę do obrazów filmowych. Festiwal organizuje stowarzyszenie kulturalne Kulturapia, a MegaTotal mu patronuje :)

Muzyka na Plan jest multimedialnym konkursem łączącym dwie dziedziny sztuki – prezentuje grane na żywo muzyczne ilustracje do filmów, konfrontując w ten sposób nowoczesność z tradycją.

Uczestnicy konkursu na materiał do swojego działania wybierają nie tylko filmy nieme, ale także dźwiękowe, usuwając z nich oryginalną ścieżkę muzyczną i dialogi.

Widzowie mają niepowtarzalną szansę zobaczyć klasyczne dzieła filmowe w zupełnie nowej i niejednokrotnie zaskakującej oprawie muzycznej.

Więcej informacji o Muzyce na Plan: na Facebooku i na stronach Kulturapii.

PROGRAM:

21 października, start 18:00

CZUBAI – Call of Cthulhu (reż. Andrew Leman, 2005)
MAKARUK – Twarze dzieci (reż. Jacques Feyder, 1925)

22 października, start 18:00

WOLNE STOWARZYSZENIE MUZYKÓW NIEZALEŻNYCH – Człowiek z kamerą (reż. Dżiga Wiertow, 1929)
DJ GREEN ROSE – Koyaanisqatsi (reż. Godfrey Reggio, 1982)

23 października, start 17:00

K-LOUD – Na lądzie, Sieci popołudnia (reż. Maya Deren, 1943-1944)
MOUGA – Genuine (reż. Robert Wiene, 1920)

20:00 – Pokaz specjalny – TEATR PORYWACZE CIAŁ („Inwazja porywaczy ciał”, reż. Don Siegel, 1956)

W oczekiwaniu na werdykt jury, poznański Teatr Porywacze Ciał zaprezentuje własną ścieżkę dźwiękową do klasycznego horroru Inwazja porywaczy ciał Dona Siegela. Aktorzy wcielą się w bohaterów podkładając za nich głosy i zmieniając listę dialogową na nową oraz okraszą film własną muzyką i efektami dźwiękowymi. W ich wykonaniu fabuła scence fiction okaże się jeszcze większą fikcją i kreacją wyobraźni, a horror stanie się znakomitą komedią