No to mamy kolejny polski sklep z legalną muzą do ściągania. Nokia otworzyła swój Music Store kilka tygodni temu i trzeba przyznać, że wygląda to imponująco: 4,5 miliona kawałków (to jakieś 400 tysięcy albumów) – polskich i zagranicznych, we wszystkich gatunkach z całego świata, od największych hitów produkowanych przez wielkie koncerny i smaczków oferowanych przez niezależne wytwórnie, po niektóre trudno dostępne single. A w przyszłości dostępne będą też polskie audiobooki!

nokia_page

Nowości pojawiają się w momencie ich cyfrowej premiery, ale specjalnie dla swoich użytkowników Nokia ma też niespodzianki – np nową płytę Moby’ego można było ściągnąć jeszcze przed oficjalną premierą.
Całą tę masę muzyki przeszukuje się po wykonawcach i tytułach, ale można skorzystać też z rekomendacji wystawionych przez specjalistów lub sugestii podawanych podczas przeglądania poszczególnych pozycji. Podczas buszowania po sklepie znalezione kawałki i płyty ładuje się do playlisty, którą można sobie odsłuchać (30 sekund każdego kawałka) i kupić w całości lub w częściach.
Ceny są stałe: każdy utwór 3,49 PLN, każdy album 34,99 PLN. Płacić można kartą lub tak jak u nas z doładowanego wcześniej konta – to się opłaca, bo w zależności od wysokości doładowania dostaje się kilka(naście) utworów za free.
Rzecz jasna aby korzystać z Nokia Music Store, trzeba zainstalować odpowiedni soft, za pomocą którego można przeglądać sklep, kupować i słuchać swojej muzy. Soft jest do ściągnięcia ze strony sklepu. Ściąga i instaluje się bezproblemowo – działa na komputerach i najnowszych telefonach Nokia (włączając całą linię XpressMusic).
Wesołego odbioru :)