Zaczyna się niepokojąco. Syrena okrętowa, wycie policji, dudniący bęben jak z Public Enemy, mocne wejście sekcji, jazzrockowe przejście i na koniec gitarowa plama. To pierwsze siedemdziesiąt sekund nowej płyty NuSoulCity. Zespół przyrządził ją w sosie pod nazwą rock’n'soul.

Dla kogoś, kto zna NSC tylko z debiutanckiego krążka, drugi będzie kompletnym zaskoczeniem. Pozytywnym! Neosoulowe korzenie zespołu wzbogacone zostały o rockowe brzmienie, co w efekcie dało znakomicie zrealizowany funk-rock, w którym czuje się zarówno energię pierwszych płyt Peppersów, nostalgię wczesnego Kravitza jak i wpływy… NuSoulCity sprzed dwóch lat :) A wszystko to zanurzone w ciepłym, analogowym brzmieniu lat siedemdziesiątych.

Drugi album NuSoulCity nosi tytuł „A part of home”, bo, jak mówi Olga Matylda Woźniak: “Codzienność tworzy muzykę, a muzyka tworzona jest z codzienności. I tak dla przykładu, studio traktowane jest przez nas jak kuchnia – to w nim gotujemy, mieszamy teksty, kompozycje, aranżacje, muzykę…

Do nowego krążka zespół podszedł bardziej osobiście – dodał zdecydowanie mocniejszych przypraw i odważniej dobrał składniki. Dzięki temu całość jest bardzo wyrazista i dynamiczna, a wyłowić z niej można takie perełki (a może grzybki), jak pulsujące Private Furniture czy peppersowską White Chocolate pt.2 w rockowym aranżu.

A już na pewno na najwyższą uwagę i uznanie zasługuje znakomita Bathroom – senna, akustyczna balladka, która nie wiadomo kiedy przeradza się rockowy hymn zwieńczony solówą na gitarze (skąd my to znamy ;).

Nowe oblicze NuSoulCity to dziś z pewnością jeden z najjaśniejszych punktów na polskiej scenie muzycznej. Tej płyty nie można przegapić.

Kup tę płytę w MegaTunes
Strona zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

soul
musiq
mariochaos
steve
alicia
wspione
basiab
zero925
zajczyk
malena
oraz 79 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Olga Matylda Woźniak (śpiew, chórki, teksty, klaskanie)
Mateusz Tomaszewski (bas, gitara, klawisze, programowanie, shaker)

Łukasz Malinowski (gitary)
Artur Lipiński (perkusja)

Utwory na płycie:

01. Intro
02. Private Furniture
03. White Chocolate Pt.2 (Rock Arrange)
04. Two Bedroom Flat
05. Cook
06. Green Carpet
07. Single Couch
08. Bathroom
09. On D Phone
10. Q&K (Remix)